رای الیوم در مطلبی با اشاره به تحولات اخیر در فلسطین اشغالی آورده است: حوادثی که از انفجار در مرکز صنایع نظامی رژیم صهیونیستی در شهر اشغالی «الرمله» و حمله موشکی سوریه به نزدیکی رآکتور هسته‌ای دیمونا آغاز شد و پس از آن با آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت بندر حیفا، نشت گاز آمونیاک در این بندر، سقوط پل در فلسطین اشغالی و آتش‌سوزی در فرودگاه «بن گوریون» تل‌آویو و انفجار در شهرک صهیونیست‌نشین «بنیامین» در غرب رام‌الله و…همچنان به شکل سریالی ادامه دارد.

این رسانه می نویسد: در این میان برخی معتقدند حوادث مذکور در نتیجه اهمال‌کاری مقامات اسرائیلی رخ داده است اما برخی دیگر معتقدند که ممکن است پشت پرده این رویدادها چیز دیگری بوده و از داخل اراضی اشغالی یعنی توسط مقاومت فلسطین و یا خارج از آن یعنی توسط حزب‌الله و یا ایران از روش حمله سایبری طراحی شده باشد.

رای الیوم نوشت: قطار چنین حوادثی آن هم در فاصله زمانی ۲هفته‌ای شاید عجیب به نظر برسد، در این فاصله یا شاید کمتر از آن صهیونیست‌ها شاهد دو آتش‌سوزی گسترده؛ یکی در پالایشگاه نفت حیفا و دیگری در فرودگاه تل‌آویو بودند، قبل از آن نیز نشت گاز آمونیاک در حیفا و سقوط موشک در نزدیکی رآکتور هسته‌ای دیمونا و انفجار مهیب در کارخانه «تومر» خبرساز شده بود.

این رسانه آورده است: بامداد جمعه ۳۰ آوریل نیز سقوط پل در شمال فلسطین اشغالی شوک دیگری برای اسرائیلی‌ها بود که منجر به کشته و زخمی‌شدن صدها صهیونیست افراطی شد، البته این حادثه به‌دلیل تجمع بیش از صدهزار تن از مذهبی افراطی‌های صهیونیست برای برگزاری یک مراسم تلمودی آن هم در شرایط وخیم کرونایی رخ داد.

رای الیوم می نویسد: در شرایط آشفته کنونی، صهیونیست‌ها از انتشار هرگونه خبر و گزارش در این زمینه خودداری می‌کنند. این حوادث در اراضی اشغالی درحالی رخ می‌دهد که اسرائیلی‌ها بزرگترین بن‌بست سیاسی تاریخ خود را تجربه می‌کنند، درحالی که این رژیم هنوز کابینه خود را تشکیل نداده است و به‌احتمال زیاد انتخابات پنجم آن در راه باشد، چالش‌های تل‌آویو را دوچندان کرده است.

این رسانه گزارش داد: در این میان نویسندگان و کارشناسان صهیونیست به شهرک‌نشینان اسرائیلی توصیه می‌کنند در شرایط کنونی با مهاجرت به آمریکا، اروپا و کانادا خود را نجات دهند؛ چرا که کابینه و جامعه صهیونیستی در حال فروپاشی است و مشخص نیست این وضعیت تا چه‌زمانی ادامه داشته باشد.