« بنی گانتز » رهبر حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی از اظهارات « بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از حضور در اولین جلسه محاکمه خود انتقاد کرد.

نتانیاهو امروز در کنفرانس خبری، دادستان‌ رژیم صهیونیستی را متهم کرد که در تلاش برای حذف وی از قدرت است و مدعی کودتا و پیگیری توهمات علیه خود شد.

گانتز نیز در واکنش به این سخنان در پیامی توییتری نوشت: «نتانیاهو امشب ثابت کرد که وی شایسه نخست وزیری نیست و کسی است که در تلاش برای کودتایی دولتی است. حمله وی علیه دادستانی تنها با یک هدف انجام شد و آن هدف، مشروعیت زدایی از نتیجه دادگاه و تلاش برای دستیابی به قدرت نامحدود است. من تمامی احزاب را فرامیخوانم تا متحد شده و راهی برای جایگزینی وی پیدا کنند».

 نتانیاهو امروز بعد از برگزاری اولین جلسه دادگاهش در «پرونده ۴۰۰۰» اتهامات علیه خودش را رد کرده است (جزئیات بیشتر).

نتانیاهو ادعا کرد دادرسی‌ها علیه خودش جانبدارانه بوده‌اند و پلیس از روش‌های غیرقانونی برای اکتساب اطلاعات در این پرونده استفاده کرده است.

«بنیامین نتانیاهو» امروز (دوشنبه، ۱۶ فروردین) برای سومین بار در محکمه رسیدگی به پرونده‌های فساد خود حاضر شد تا این بار اظهارات شاهدان دعوت شده به دادگاه علیه خود را بشنود.

در آغاز این جلسه «لیات بن‌آری» معاون دادستان کل اسرائیل، در اظهاراتی بیست دقیقه‌ای به بیان اتهامات و جرائم نخست‌وزیر این رژیم پرداخت.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه نتانیاهو تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر در روز بیستم بهمن ماه در دادگاه حاضر شده و به همراه شرکای جرم در پرونده‌های فساد علیه خود، تمام اتهامات وارده را رد کرده بود.