پادشاه اردن از رژیم صهیونیستی خواست در مسیر دسترسی ملت فلسطین به واکسن کرونا مانع تراشی نکند.

عبدالله دوم روز پنج شنبه در سخنرانی مجازی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس از اقدام رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از رسیدن واکسن کرونا به ساکنان نوار غزه و کرانه باختری انتقاد کرد. پادشاه اردن یادآور شد: اسرائیلی‌ها واکسن کرونا دریافت کرده اند، اما فلسطینی‌ها هنوز موفق به دریافت آن نشده اند.

پادشاه اردن یادآور شد: شما نمی‌توانید بخشی از جامعه خود را واکسینه کنید و بخشی دیگر را نه و تصور کنید که در امان خواهید بود. این اولین درسی است که کرونا به ما آموخت. برای ویروس مرز‌ها، ثروتمندان یا فقرا هیچ اهمیتی ندارد. ما باید به موارد عملی و چالش‌های پیش روی خود نگاه کنیم تا بتوانیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم و درک کنیم که ما یک جهان هستیم، یک دهکده کوچک.

تشکیلات خودگردان فلسطین نیز رژیم صهیونیستی را به دلیل عدم تهیه واکسن کرونا مورد انتقاد قرار داد و اعلام کرد قصد دارد این واکسن‌ها را به تنهایی خریداری کند. بنا به اعلام تشکیلات خودگردان فلسطین قرارداد‌هایی برای واکسن کرونا از جمله با روسیه منعقد شده، اما هیچ کدام از آن‌ها هنوز وارد نشده اند.

ریاض مالکی، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه شنبه در نشست شورای امنیت گفت نیرو‌های اشغالگر تاکنون هیچ واکسنی به مردم فلسطین ارائه نداده اند و اصرار دارد که هیچ تعهدی برای این کار ندارند.