جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در نشست‌های اخیر رهبران این جنبش با مقامات کشور قطر در دوحه بر حفظ و حمایت از حقوق ملت فلسطین و اصول ملی آن تاکید شده است.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، این جنبش تاکید کرد که در این دیدارها تلاش‌ها برای تحقق آشتی ملی فلسطین نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

جنبش جهاد اسلامی گفت که هیئتی از این جنبش در سفر به دوحه، همچنین سلسله نشست‌هایی عمیق و مسئولانه را با بردران خود از حماس و در راس آن « اسماعیل هنیه » رئیس دفتر سیاسی حماس داشت که موضوع آن بررسی پرونده آشتی و تحقق وحدت ملی فلسطین بوده است.

در این بیانیه آمده است: «حماس و جهاد اسلامی بر ضرورت پایبندی به نتایج نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در سپتامبر ۲۰۲۰ در استانبول ترکیه و همچنین بر تحکیم جبهه داخلی در مواجهه با هر آنچه مقاومت ملت فلسطین و حقوق آن را هدف می‌گیرد، تاکید کردند.»

به گفته جهاد اسلامی، در نشست‌های دوحه همچنین راه‌های مقابله با سیاست‌های خصمانه رژیم اشغالگر اسرائیل و مسائل مربوط به شهرک سازی، یهودی سازی قدس و محاصره غزه مورد بررسی قرار گرفته و بر لزوم مقابله با آن با همه قدرت تاکید شد.

بر اساس این بیانیه، دو طرف همچنین به بحث درباره موضوع بالا گرفتن موج سازش با رژیم صهیونیستی و همپیمانی رسمی برخی رژیم های عربی با دشمن اسرائیلی پرداختند.