شبکه توییتر که در جریان تحولات سال‌های اخیر و اغتشاشاتی که از سوی دولتمردان غربی در دیگر کشورهای جهان رخ می‌دهد ، همواره نقش آتش بیار معرکه و حمایتگر آشوبگران را ایفا کرده است، اکنون بنا بر دستور صاحبان پشت پرده قدرت در ایالات‌متحده، حساب توییتری رئیس‌جمهوری این کشور را برای همیشه مسدود کرده است! اگرچه در وقاحت و دنائت ترامپ و دیگر افرادی که در کاخ سفید حضور دارند شک و شبهه‌ای وجود ندارد، اما رویکرد دوگانه شبکه‌های اجتماعی ازجمله توییتر در قبال تحولات داخلی آمریکا و دیگر کشورها، کمترین شک و شبهه‌ای در خصوص وابستگی این شبکه‌ها به کانون‌های متوحش و پشت پرده قدرت در غرب باقی نگذاشته است. شرکت توییتر حساب ترامپ را به دلیل و در حقیقت به بهانه  «خطر تحریک بیشتر به خشونت» برای همیشه مسدود کرد. این اقدام پس‌ازآن صورت گرفت که روز چهارشنبه جمعیتی از طرفداران ترامپ به مقر کنگره ایالات‌متحده آمریکا در واشنگتن حمله کردند، رویدادی که به کشته شدن ۵ نفر انجامید.بااین‌حال، چنین اقدامی بدون دستور برخی نهادهای امنیتی در ایالات‌متحده امکان‌پذیر نبوده است. 
ترامپ همچنان فریاد می‌کشد! 
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به بسته شدن حساب کاربری توییترش، وعده ایجاد یک شبکه پیام‌رسانی خصوصی جدید را داد.اندکی پس‌ازآن که  توییتر اعلام کرد حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همیشه بسته است، وی گفت که ساکت نخواهد ماند و پیشنهاد ایجاد یک پلتفرم جدید را داد.رئیس‌جمهوری آمریکا در بیانیه کاخ سفید که در حساب توییتری ریاست جمهوری آمریکا حذف شد، ادعا کرد که توییتر با «دموکرات‌ها و چپ‌های رادیکال» همکاری کرده تا او و طرفدارانش را ساکت کند. این توییت بلافاصله حذف شد.در این پیام آمده است: «من پیش‌بینی می‌کردم این اتفاق بیفتد. ما در حال مذاکره با سایت‌های مختلف دیگری هستیم و به‌زودی خبر بزرگی را اعلام خواهیم کرد. ضمن این‌که داریم امکان ساخت یک پلتفرم خصوصی برای آینده نزدیک را بررسی می‌کنیم. ساکت نمی‌نشینیم.مسئله توییتر آزادی بیان نیست. این یک پلتفرم متعلق به چپ رادیکال است که در آن برخی از شرورترین افراد دنیا اجازه دارند آزادانه حرف بزنند.»مخالفان ترامپ او را متهم می‌کنند که روز چهارشنبه به هدف متوقف کردن کار کنگره در تأیید پیروزی جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب، هوادارانش را برای حمله به ساختمان کنگره تحریک کرده است.
 حساب توییتری نزدیکان ترامپ هم مسدود شد 
حساب‌های کاربری شماری از نزدیکان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به بهانه  اشتراک‌گذاری پیام‌های نادرست و تنش‌زا مسدود شد.توییتر حساب کاربری «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ، «سیدنی پاول» وکیل سابق ترامپ و «ران واتکین» مدیر یک رسانه راست افراطی را به‌طور دائم مسدود کرده است.
سخنگوی این شرکت در توضیحی مدعی شده است : «ما به‌طور روشن اعلام کرده‌ایم که در برابر رفتارهایی که به‌طور بالقوه لطماتی را در پی داشته باشند، برخورد قاطع می‌کنیم!  و با توجه به دور جدید خشونت بالقوه‌ای که حول این رفتارها در روزهای آتی وجود دارد، حساب‌هایی که محتوای [تئوری توطئه] «کیو اِنان» را به اشتراک بگذارند به‌طور دائمی مسدود می‌کنیم».
طبق این تئوری توطئه که در میان گروه‌های راست‌گرای افراطی در آمریکا طرفدار دارد، دولتی مخفی در آمریکا وجود دارد که هدفش مقابله با دولت ترامپ است. این تئوری می‌گوید ترامپ در تلاش است نیروهای شر حزب دموکرات را برملا کند.به نوشته هیل، مایکل فلین به‌طور آشکار یکی از حامیان تئوری توطئه کیوانان است و سیدنی پاول نیز اخیراً ادعاهایی درخصوص تقلب در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده و از تلاش‌های جریان‌های مخفی برای شکست ترامپ سخن گفته است.
  می‌خواهم علیه تخلفات ترامپ و خانواده‌اش شهادت بدهم!
اما بحبوحه گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال اقدام دونالد ترامپ به عفو خود پیش از ترک کاخ سفید، «مایکل کوهن» وکیل شخصی و کار‌چاق‌کن سابق رئیس‌جمهور آمریکا  در پیامی توییتری نوشت از وی خواسته‌شده با نهادهای مختلف دولت برای شهادت دادن درباره تخلف ترامپ و خانواده‌اش همکاری کند.به گزارش نیویورک‌تایمز وی در این خصوص نوشت: از من خواسته شده و من پذیرفته‌ام که با چند آژانس مختلف دولتی برای دادن شهادت درباره تخلفات ترامپ و خانواده‌اش همکاری کنم. او همچنین در توییتی دیگر در واکنش به تعلیق حساب توییتری ترامپ نوشت: می‌دانم که ترامپ به همان اندازه که ما به اکسیژن برای تنفس نیاز داریم، به توییتر وابسته است و الان در حال دیوانه شدن است!روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز پیشتر خبر داد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به دستیاران خود گفته که قصد دارد در روزهای واپسین ریاست‌جمهوری‌اش،‌ فرمان عفو خود را صادر کند.
نیویورک‌تایمز به نقل از دو منبع آگاه درباره این موضوع نوشت که پس از روز انتخابات در سوم نوامبر (۱۳ آبان) ترامپ بارها به مشاوران خود گفته که وی درصدد صدور فرمان بخشش خود است و به دنبال بررسی تأثیرات قانونی و سیاسی این اقدام خود بوده است؛ اقدامی که یکی از فوق‌العاده‌ترین و بی‌سابقه‌ترین اقدامی خواهد بود که یک رئیس‌جمهور آمریکا در تاریخ این کشور از قدرت خود برای آن استفاده می‌کند.هنوز مشخص نیست با توجه به تحولات روز چهارشنبه و حمله طرفداران رئیس‌جمهور به کنگره، آیا ترامپ باز هم قصد دارد این موضوع را مطرح کند یا خیر.
  آیا ترامپ می‌تواند خود را عفو کند؟
تاکنون هیچ‌کدام از رؤسای جمهور آمریکا فرمان عفو خود را صادر نکرده بنابراین مشروعیت این اقدام در سیستم قضائی آمریکا تاکنون سنجیده نشده است و کارشناسان امور حقوقی درباره این موضوع که آیا سیستم قضائی آمریکا این بخشش را به‌رسمیت خواهد شناخت اختلاف دارند اما همه کارشناسان بر این موضوع اتفاق‌نظر دارند که اقدام رئیس‌جمهور در بخشش خود، سابقه جدید خطرناکی را برای ریاست جمهوری ایجاد خواهد کرد تا وی خود را فراتر از قانون دانسته و خود را از تحت محاسبه قرار گرفتن برای هر جنایتی که در دوران فعالیت خود داشته مصون بدارد.حملات چهارشنبه‌شب گذشته  طرفداران ترامپ به کنگره سبب شده تا نمایندگان و سناتورهای آمریکایی به فکر برکناری زودهنگام ترامپ بیفتند.