جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین به بیش از ۶۰ حزب سیاسی در کشورهای عربی نامه نوشت تا سال ۲۰۲۱ را به مقابله با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اختصاص دهند.

این جنبش فلسطینی تأکید کرد که باید فقط پرچم این کشور در خاک آن، به اهتزار درآید و با تلاش صهیونیستها برای احداث سفارت در اراضی فلسطین، مقابله شود.

خبرگزاری صفا به نقل از جبهه دموکراتیک گزارش داد، باید منافع ملتهای عربی در مقابله با سیاستهای غارت، سلطه‌گری و تن دادن به امپریالیسم حفظ شود.

این جنبش فلسطینی ادامه داد، سال گذشته، سال بسیار سختی برای ملت فلسطین بود؛ زیرا با حملات سیاسی و امنیتی و تلاش آمریکا و صهیونیستها برای از بین بردن ایستادگی و مجبور کردن این ملت برای پذیرش توطئه‌هایی نظیر معامله قرن و طرح اشغال کرانه باختری مواجه بود.

جبهه دموکراتیک خاطر نشان کرد، بدترین ضربه به ملت فلسطین و مسئله این کشور، «خنجر ناجوانمرانه عادی‌سازی روابط با اسرائیل و پیوستن به طرح ائتلاف آمریکایی-اسرائیلی-عربی» بود؛ اقداماتی که مسیر منطقه‌ای معامله قرن را ترسیم می‌کند و باعث محرومیت ملت فلسطین از حمایت کشورهای عربی می‌شود.

در این نامه آمده است که ملت فلسطین، همچنان ایستادگی می‌کند و مبارزه ملی خود را برای پایان بخشیدن به اختلافات و رسیدن به اتحاد افزایش می‌دهد تا اینکه اشغالگر از خاک فلسطین خارج شود.

این جنبش فلسطینی در پایان خاطر نشان کرد، ملت فلسطین به حزبهای عربی امید دارد تا بتواند با عادی‌سازی مقابله کند و در سال آینده، طرحهایی مانند معامله قرن و اشغال کرانه باختری را شکست دهد.