همزمان با گزارش اولین پرواز مستقیم از تل‌آویو به رباط، منابع صهیونیستی گزارش دادند که مغرب پیامی برای تل‌آویو ارسال کرده است.

پایگاه خبری شبکه «المیادین» به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داد که رباط به تل‌آویو خبر داده است که نمی‌خواهد در مراسمی علنی توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کند.

برخی ناظران علت این امر را فشار افکار عمومی در مغرب عنوان کرده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که منابع خبری ظهر امروز از اولین پرواز مستقیم از تل‌آویو به رباط خبر دادند؛ پروازی که مسافران آن را هیأتی صهیونیستی به ریاست «مئیر بن شبت»‌ با سمت آنچه مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی خوانده می‌شود و از طرفی دیگر، هیأتی آمریکایی به ریاست «جرد کوشنر» مشاور ارشد رئیس‌جمهور فعلی آمریکا تشکیل دادند.

این هواپیما که ظهر امروز از فرودگاه بن گوریون در تل‌آویو برخاسته بود، طبق گزارش منابع خبری، حوالی ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در فرودگاه بین‌المللی رباط بر زمین نشسته است.

این در حالی است که پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز» در این خصوص خبر داد که هواپیمایی «اسرائیلی» با پرواز بر فراز دریایی مدیترانه، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا وارد مغرب شده است.

برخی رسانه‌ها در این خصوص گزارش دادند که الجزایر و تونس به هواپیمایی رژیم صهیونیستی اجازه عبور از حریم هوایی خود را نداده‌ و به همین علت این هواپیما مسیر دیگری را برای ورود به مغرب انتخاب کرده است.

از طرفی دیگر، اسکای نیوز گزارش داد که احتمالا میان دو طرف توافقاتی در زمینه گردشگری و سرمایه‌گذاری به امضا برسد.

 وبگاه خبری شبکه صهیونیستی «آی۲۴» نیز ظهر امروز در این خصوص گزارش داد که هیأت رژیم صهیونیستی قصد دارد در مغرب با دولت این کشور توافقنامه‌هایی در حوزه‌های آب، روادید، مالی و سرمایه‌گذاری و همچنین هوانوردی امضا کند.

تحولات میان دو طرف پس از آن صورت می‌گیرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، دو هفته قبل، در حساب کاربریش در توئیتر نوشت که مغرب برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل اعلام آمادگی کرده است.

پس از اعلام توافق سازش مغرب با رژیم صهیونیستی، پادشاه مغرب برای توجیه خیانت خود به آرمان فلسطین با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.