هلند به دلیل کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس که گفته می شود بسیار مسری تر از انواع قبلی آن است پروازها از این کشور را ممنوع اعلام کرده است.

دولت هلند صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد که ممنوعیت پروازها از انگلیس و ممنوعیت سفرهای هوایی به این کشور از امروز تا اول ژانویه برقرار خواهد بود.

انستیتوی محیط زیست و بهداشت RIVM توصیه کرده است که انتقال این نوع ویروس از انگلستان باید تا جایی که امکان دارد محدود شود. به همین دلیل کابینه دولت هلند این تصمیم را اتخاذ کرده است.

در اوایل ماه دسامبر یک نمونه از این نوع ویروس جدید کرونا که در انگلیس شیوع پیدا کرده در هلند هم شناسایی شد. این نمونه جدید از ویروس کرونا در انگلیس در حال تحقیق و بررسی است و به گفته بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور سرعت سرایت آن ۷۰ درصد بیشتر از گونه های دیگر آن است.

به دلیل شیوع گسترده نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس دولت قرنطینه و محدودیت های شدیدی را در لندن اعمال کرده و تصمیمات قبلی برای کاهش محدودیت ها را لغو کرده است.

انگلیس چند روزی است که مرحله اول واکسیناسیون جمعی علیه ویروس کرونا را آغاز کرده و نخست وزیر انگلیس هم اعلام کرده که هیچ مدرکی وجود ندارد مبنی بر اینکه واکسن ها علیه ویروس های جهش یافته تاثیر کمتری داشته باشند.

اخیرا آمار مبتلایان به کرونا در انگلیس هم مانند دیگر کشورهای اروپایی به شدت افزایش پیدا کرده و بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در این کشور ۲۰۰۴۲۱۹ نفر به کرونا مبتلا شده و ۶۷۰۷۵ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.