وزیر خارجه آمریکا عصر سه شنبه به وقت تهران با اتهام زنی علیه روسیه مدعی شد این کشور اطلاعات نادرست در زمینه منطقه مدیترانه منتشر می‌کند.

« مایک پامپئو » وزیر خارجه آمریکا طی توییتی در این زمینه مدعی شد که روسیه با انتشار اطلاعات نادرست، تمامیت ارضی و ثبات در مدیترانه را تهدید می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا در توییت خود نوشت: «روسیه سیاست داخلی کشورهای منطقه مدیترانه را تضعیف می کند، از دیکتاتوری سوریه حمایت کرده و با کمک عوامل نیابتی خود درگیری‌های لیبی را تشدید می‌کند.»

وی با رد سخنان «سرگئی لاوروف» همتای روس خود مدعی شد که آمریکا برخلاف روسیه، از ثبات در منطقه حمایت می‌کند. پامپئو مدعی شد که روسیه تنها برای پیشبرد منافع خود در منطقه عمل می‌کند.

طی روزهای گذشته و به ویژه پس از حمله سایبری به برخی وزارتخانه‌های آمریکا، مقام‌های روس به آمریکا توصیه کردند اتهام زنی علیه روسیه را متوقف کند.«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز دوشنبه) با رد اتهامات اخیر در خصوص نقش مسکو در حمله سایبری به خزانه‌داری آمریکا از ایالات محتده خواست تا به این اتهامات بی‌اساس علیه روسیه پایان دهد.

سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران در خصوص برخی اتهامات رسانه‌های آمریکایی مبنی بر نقش روسیه در حمله سابری یکشنبه شب به وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: «بار دیگر، این اتهامات و اظهارات را رد می‌کنم. اگر ماههای زیادی است که حملاتی صورت می‌گیرد و آمریکا قادر نیست اقدامی در مقابل آن انجام بدهد، دلیلی نمی‌شود که برای هرچیز اتهامات بی‌اساس به روسیه وارد کند. اینگونه اقدامات هیچ ارتباطی به ما ندارد.»