تلویزیون عربستان سعودی به نقل از وزارت انرژی این رژیم از یک حمله به کشتی حامل سوخت در جده خبر داد.

به گزارش الجزیره، تلویزیون عربستان سعودی اعلام کرد که این حمله توسط یک قایق بمب‌گذاری شده انجام شد و در نتیجه آن یک حریق کوچک در کشتی حامل سوخت رخ داد که اطفا شد.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان سعودی هم در این باره گفت: «اقدامات تروریستی علیه تاسیسات حیاتی امنیت و ثبات منابع انرژی جهان را هدف قرار می‌دهد.»

خبرگزارس رسمی عربستان هم به نقل از وزارت انرژی این کشور ادعا کرد که حادثه مذکور که در نخستین ساعات از بامداد امروز دوشنبه رخ داد، منجر به بروز تلفات جانی یا مالی نشده و تاسیسات مربوط به مخازن نگهداری یا تخلیه سوخت هم آسیب ندیدند.

این در حالی است که خدمه  نفتکش مورد حمله موسوم به «بی دبلیو راین» متعلق به یک شرکت انگلیسی گفتند که یک عامل خارجی به این نفتکش اصابت کرده و مورد وقوع انفجار شد.

خدمه این کشتی مذکور گفتند که یکی از مخزن‌های نفتکش بر اثر انفجار آسیب دیده است.

منابع مطلع در یک شرکت دریانوردی صبح امروز دوشنبه از وقوع انفجاری در یک نفتکش در بندر شهر جده در ساحل دریای سرخ در غرب این کشور خبر دادند.

آسوشیتدپرس به نقل از شرکت ترابری بریتانیایی «بی.دبلیو» گزارش کرد، ۲۲ خدمه کشتی بی دبلیو راین که حامل پرچم سنگاپور بود، خود را نجات داده و هیچ یک در حادثه آسیب ندیده‌اند. برخی منابع دیگر گفته‌اند، کشتی حامل پرچم عربستان سعودی بوده است.

در عین حال در خصوص احتمال نشت نفت از محل انفجار هشدار داده شده است.

مقامات سعودی جزئیات بیش‌تری از این حادثه اعلام نکردند.