وزیر خارجه مغرب در سخنانی اذعان کرد که روابط این کشور با اسرائیل حتی پیش از اعلام توافق عادی سازی ، کاملا عادی بوده است.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه مغرب گفت: آنچه که ما از آن سخن می‌گوئیم، از سَرگیری روابطی است که پیشتر نیز وجود داشته است. این روابط هیچگاه متوقف نشده اند. روابط میان مغرب و اسرائیل اساساً همواره عادی بوده است.

وزیر خارجه مغرب پیشتر هم در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفته بود: همکاری‌ها با اسرائیل در عرصه‌های مختلف آغاز خواهد شد. سابقه روابط ما با اسرائیل به دهه ۷۰ بازمی گردد. وی همچنین اعلام کرد: آنچه که اکنون رخ داده، اتفاق مهمی است. ما به سمت احیای تمامی کانال‌های ارتباط دیپلماتیک با اسرائیل گام برمی داریم.

این مقام مغربی در ادامه یادآور شد: گردشگران مغربی به اسرائیل می‌روند و متقابلاً گردشگران اسرائیلی به مغرب سفر می‌کنند. پیشتر رئیس جمهور آمریکا با انتشار یک پست توئیتری از عادی سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی خبر داده بود.

گروه‌های مقاومت فلسطین اقدام مغرب در عادی سازی روابط با تل آویو را محکوم کرده‌اند. این گروه‌ها با صدور یک بیانیه اعلام کردند که مغرب باید از ریاست کمیته قدس وابسته به سازمان همکاری اسلامی کنار گذاشته شود. در این بیانیه آمده است: توافق سازش با رژیم صهیونیستی به مثابه از پشت خنجر زدن به امت اسلامی بوده و خیانت به فلسطین و بیت المقدس به شمار می‌رود.