« بنی گانتز » وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) برای اولین بار از طریق انتشار پیامی ویدئویی، مستقیماََ فلسطینی‌ها را خطاب قرار داد.

گانتز در این پیام، به بهانه وخیم‌تر شدن وضعیت شیوع همه‌گیری ویروس « کووید۱۹ »، از فلسطینی‌ها خواست تا دیر نشده به پای میز مذاکره مستقیم بازگردند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، وی با استقبال از احیای تماس‌ها بین تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل، گفت: «خاورمیانه در حال تغییر است. به نفع خودتان است که همراه شوید و از طریق بازگشت به میز مذاکره، برای نسل‌های بعدی خود امیدآفرینی کنید».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی که بوی تبلیغات انتخاباتی می‌داد، ادعا کرد به نهادهای زیر نظر خود دستور داده جهت مقابله با کرونا به فلسطینی‌ها کمک‌رسانی کنند و آنهایی که در سرزمین‌های اشغالی شاغل هستند واکسن دریافت خواهند کرد.

بر این اساس، گانتز همچنین برای انجام پروژه‌های اجتماعی و انسانی در نوار غزه، دو شرط گذاشت: اول، توقف پیشرفت‌های نظامی حماس و حملات به اسرائیل از نوار غزه؛ دوم، بازگشت جنازه‌های اسرائیلی‌ها مفقود در این منطقه.

این در حالی است که چند روز پیش، سازمان ملل در گزارشی بر وجود بیش از یک میلیون نفر از ساکنان غزه که به دلیل تداوم محاصره از سوی صهیونیست‌ها زیرخط فقر زندگی می‌کنند و فقدان امکانات زیرساختی در این منطقه تاکید کرد.