رئیس جمهور بلاروس از کشورهای دیگر خواست تا برای مقاومت برابر فشار و دخالت‌های خارجی از جمله از ناحیه ناتو ، نیروهای خود را متحد کنند.

وبگاه «نیوز آرمنیا» به نقل از خبرگزاری «بلتا» نوشت که «آلکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس روز چهارشنبه در جلسه «شورای امنیت جمعی« این اظهارات را بیان کرد. لوکاشنکو  در این زمینه گفت، انقلاب‌های رنگی که در تعدادی از کشورها رخ داده، انقلاب‌های رنگی نیستند. این شورا متشکل از کشورهای بلاروس، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان است.

وی دخالت‌های خارجی در بلاروس را دلیل وخامت اوضاع کنونی در کشورش ذکر کرد. لوکاشنکو با اشاره به ناتو  افزود، ائتلاف ناتو درحال ایجاد یک گروه نظامی برای تصرف اراضی بلاروس  در غرب این کشور است.

 رئیس‌جمهور بلاروس  چندی قبل گفت که دستگاه‌‌های اطلاعاتی روسیه و بلاروس، مراکز سرویس اطلاعاتی آمریکا را در «کی‌یف» پایتخت اوکراین و همچنین لهستان نزدیک ورشو کشف کرده‌اند. لوکاشنکو پیشتر گفته بود کشورهای همسایه بلاروس شامل لهستان، اوکراین و لیتوانی ناآرامی بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ماه اوت در این کشور را سازماندهی کردند.  

رئیس‌جمهور بلارس گفت: «همه آن‌ها [در مراکز] آمریکایی هستند—افراد باهوش، بااستعداد و توانمند.» وی افزود با این حال که معتقد است آمریکا در حال بی‌ثبات کردن کل کره زمین است، آن‌ها نخواهند توانست به بلاروس آسیب بزنند.»