در حالی که قرار است در شهر لس آنجلس ایالت کالفرنیا رستوران‌ها تعطیل شوند، برخی کشورهای اروپایی با کاهش شمار مبتلایان به کرونا در حال کم کردن محدودیت‌های کرونایی هستند.

به گزارش «دیلی میل»، این دستور سه هفته‌ای در دومین شهر بزرگ آمریکا در حالی آغاز می‌شود که کالیفرنیا با موارد بالای ابتلا به کووید-۱۹ مواجه است و مقام‎های بهداشتی این کشور از مردم خواسته اند تا از شرکت در اجتماعات بزرگ خانوادگی خودداری کنند.

در حالی که آمریکا با تعداد فزاینده مرگ و میر و موارد جدید ابتلا روبرو است، برنامه‌هایی برای واکسیناسیون مطرح شده است.

به گفته مقام‎های بهداشتی آمریکا، بیش از ۶ میلیون دوز واکسن فایزر- بایونتک در هفته اول پس از تایید شدن برای استفاده اضطراری، یعنی احتمالا ماه آینده و ۴۰ میلیون در پایان دسامبر در دسترس خواهد بود.

در آمریکا اخیرا بیش از ۸۶ هزار مورد بستری در اثر ویروس کرونا انجام شده است؛ همچنین ۱۶۷ هزار مورد جدید ابتلا و بیش از ۲ هزار مرگ ثبت شده است که یک رکورد برای آمریکا به حساب می‌آید.

در حالی که آمریکا با بحران کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، برخی از کشورهای اروپایی پیش از تعطیلات کریسمس به تدریج اقدامات محدود کننده را کاهش می‌دهند، چرا که مدعی هستند موج دوم ابتلاها را به دلیل اعمال محدودیت‌ها کنترل کرده اند.

البته رییس کمیسیون اروپا اعلام کرده که با کاهش ناگهانی محدودیت‌ها مخالف است.

به گفته وی، «ما باید از فصل تابستان درس بگیریم و مانند آن زمان ناگهانی محدودیت‌ها را کاهش ندهیم.»

دیلی میل در بخش دیگری نوشت «حتی اگر واکسن کرونا در دسترس قرار بگیرد، هرگونه بازگشت به حالت عادی برای اقتصاد جهانی ویران شده از بیماری همه گیر کرونا تا مدتی دور از دسترس به نظر می‌رسد.»