یک مقام ارشد در ائتلاف بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت که پیروزی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سبب سرعت گرفتن روند انتخابات در سرزمین‌های اسغالی خواهد شد.

این عضو پارلمان رژیم صهیونیستی در گفتگو با خبرگزاری مدیا لاین اعلام کرد: نتانیاهو سیاست در‌های باز نسبت به کاخ سفید را در دوره ترامپ داشت، اما شاید چنین رابطه‌ای قوی با کاخ سفید در دوره بایدن وجود نداشته باشد.

بنا بر اعلام این عضو ائتلاف رژیم صهیونیستی، برای نتانیاهو آسان‌تر آن است که انتخابات را برگزار کرده و سپس با وجود یک ائتلاف راست‌گرای افراطی به جای یک ائتلاف میانه رو، با دولت بایدن توافق کند.

او در ادامهافزود: مسائل با وجود یک رئیس جمهور دموکرات در قبال فلسطینی‌ها در کرانه باختری تغییر خواهد کرد و با یک دولت راست گرای افراطی، توافق با بایدن در راستای تعامل با آمریکایی‌ها برای نتانیاهو آسان‌تر خواهد بود.

گفتنی است همزمان با بیم و امید‌ها در آمریکا، صهیونیست‌ها در اسرائیل در شرایط تردید قرار گرفته اند؛ بطوری که برخی مقامات رژیم صهیونیستی و شماری از ساکنان سرزمین‌های اشغالی فلسطین در روز‌های اخیر در شهر الخلیل گردهم آمدند و برای پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نماز خواندند و دعا کردند، چرا که آن‌ها ترامپ را حامی واقعی خود و طراح و مجری طرح عادی سازی اخیر روابط اخیر با اعراب می‌دانند.

این در حالی است که برخی معتقدند، پیروزی جو بایدن در انتخابات با توجه به این موضوع می‌تواند امید فلسطینی‌ها را برای مذاکره احتمالی آینده در آینده جهت رسیدن به توافق با اسرائیلی‌ها بالا ببرد.