برخی رسانه‌های خبری روز چهار‌شنبه فاش کردند که پلیس اسلواکی به مقامات دستگاه اطلاعاتی اتریش هشدار داده بود که عامل حمله تروریستی دوشنبه شب وین به دنبال تهیه مهمات بوده‌، اما مقامات این کشور به این تهدید بی‌توجهی کردند.

به نوشته روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، پلیس اسلواکی تأیید کرده که در تابستان امسال عامل حمله تروریستی وین اتریش تلاش داشته که در این کشور سلاح بخرد، اما به احتمال زیاد به دلیل نداشتن مجوز موفق به این کار نشده است.

پلیس این کشور همچنین گفته که این مسئله را فوراً به مقامات اتریشی هشدار دادند.

سخنگوی پلیس اسلواکی در این خصوص گفت: «پلیس اسلواکی در تابستان متوجه شد که افراد مشکوکی از اتریش سعی در خرید مهمات در اینجا داشتند. اما این خرید انجام نشد.»

دیلی میل نوشته این عامل تروریستی قصد داشته برای ملحق شدن به گروهک تروریستی داعش به سوریه سفر کند که در ماه آوریل ۲۰۱۹ دستگیر شد، اما طبق قانونی که برای نوجوانان در‌ نظر گرفته شده است، وی در ماه دسامبر آزاد شد.

شامگاه دوشنبه به وقت محلی تیراندازی‌های متعددی در وین به وقوع پیوست که طبق گزارش‌های اولیه اولین تیراندازی‌ها حدود ساعت ۲۰:۰۰ دوشنبه به وقت محلی (۲۲:۳۰ دوشنبه به وقت تهران) در میدان «اشودن» واقع در مرکز وین آغاز شد.

رسانه‌های اتریش خبر داده‌اند که افراد مسلح به ۶ نقطه در وین حمله کرده‌اند و تمامی این ۶ نقطه در نزدیکی کنیسه مرکزی هستند. پلیس اتریش دست‌کم ۴ تروریست را که در این عملیات دست داشته‌اند بازداشت کرده است.

گزارش برخی رسانه‌های خبری حاکی است که در جریان این حمله تروریستی حداقل ۴ نفر کشته شدند.