حمله تروریستی شب گذشته در وین پایتخت اتریش که حداقل  ۵ کشته و ۱۵ مجروح بر جای گذاشت، با واکنش « ولادیمیر پوتین » رئیس‌جمهور روسیه مواجه شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پوتین امروز (سه‌شنبه) حمله مسلحانه و تیراندازی در سطح شهر وین را محکوم کرده و به اتریش پیشنهاد داد که برای تقویت مبارزه با تروریسم، همکاری کنند.

کاخ کرملین در این باره گفت، پوتین با ارسال تلگرافی به «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش، حملات تروریستی شب گذشته را «جنایتی بی‌رحمانه و کلبی‌گری» توصیف کرد.

شامگاه دوشنبه به وقت محلی تیراندازی‌های متعددی در وین به وقوع پیوست که طبق گزارش‌های اولیه اولین تیراندازی‌ها حدود ساعت ۲۰:۰۰ دوشنبه به وقت محلی (۲۲:۳۰ دوشنبه به وقت تهران) در میدان «اشودن» واقع در مرکز وین آغاز شد.

رسانه‌های اتریش خبر داده‌اند که افراد مسلح به ۶ نقطه در وین حمله کرده‌اند و تمامی این ۶ نقطه در نزدیکی کنیسه مرکزی هستند. پلیس اتریش دست‌کم ۴ تروریست را که در این عملیات دست داشته‌اند بازداشت کرده است.

امروز همچنین «کارل نیهامر» وزیر کشور اتریش اعلام کرد که یکی از عوامل حمله دیشب، از طرفداران گروه تکفیری داعش بوده است و یکی از همدستان وی همچنان در حال فرار است.