برخی منابع خبری مدعی اعزام بالگردها و  نیروهای رژیم صهیونیستی به قبرس برای  مهیا شدن حمله به لبنان شدند.

برخی منابع خبری صهیونیستی بعد از ظهر دوشنبه مدعی شدند که بالگردهای ارتش (رژیم) اسرائیل نیروهایی را به قبرس انتقال داده اند. این منابع مدعی شدند که تل آویو در نظر دارد خلبانان و نیروهای خود را برای حمله به لبنان مهیا کند.

این منابع به نقل از فرماندهان ارتش صهیونیستی مدعی شدند که حمله به لبنان بسیار محتمل است . «نشریه اسرائیل هیوم» در این زمینه نوشته که نیروهای صهیونیستی در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی بیش از 80 روز است که از بیم حملات حزب الله در آماده باش کامل بسر می‌برند. این روزنامه به نقل از مقامات ارشد نظامی نوشته که ارتش صهیونیستی تحرکات حزب‌الله در مرز لبنان را زیر نظر دارد.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد که ارتش این رژیم از این که سلسله حوادث پیش رو در یک ماه آتی به افزایش تنش‌ها تا بروز جنگ در غزه کشیده شود، بیم دارد.

به نوشته وبگاه عرب۴۸، «ایتی زعفرانی» از فرماندهان ارتش صهیونیستی در گردان ۷۴ سپاه جنوب، به این شبکه گفت که ممکن است اوضاع در غزه در هر لحظه‌ای دگرگون شود و این گردان اخیرا ۲۴ مقر نظامی وابسته به جنبش حماس را در پاسخ به پرواز در آمدن بالن‌های آتش‌زا و شلیک خمپاره، هدف قرار داده است.

شبکه ۱۲ اسرائیل در خصوص این سلسله حوادث که احتمال دارد منجر به جنگ شود، گفت که شیوع ویروس کرونا در غزه و پایان کمک‌های قطر در ابتدای ماه آتی میلادی و ممانعت اسرائیل از ورود تجهیزات پزشکی به غزه و از سوی دیگر انتخابات آمریکا می‌تواند عامل این افزایش تنش باشد.