پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونای دونالد و ملانیا ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش، یک سخنگوی وزارت خارجه چین امروز جمعه در گفتگو با این خبرگزاری برای آنان آرزوی شفای عاجل کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، بامداد جمعه اعلام کرد که نتیجه تست کرونای او و همسرش به ویروس کرونا مثبت بوده است. او در صفحه توئیترش نوشت: «نتیجه تست بانوی اول و من امشب مثبت اعلام شد. ما روند قرنطینه را فورا آغاز خواهیم کرد. ما با یکدیگر این را هم پشت سر خواهیم گذاشت.»

 روز پنجشنبه نتیجه تست کرونای هوپ هیکز، یکی از مشاوران نزدیک ترامپ مثبت اعلام شده بود. هیکز یکی از اعضای حلقه نزدیک به  ترامپ است. او در  سفر اخیر او به ایالت اوهایو برای شرکت در مناظره با جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، رئیس‌جمهور آمریکا را همراهی کرده بود. برخی از رسانه‌ها از حضور وی در همان مکانی خبر داده‌اند که جو بایدن حضور داشته است. با این حال تاکنون خبری مبنی بر تجویز تست کرونا به نامزد دموکرات‌ها مطرح نشده است.

این پیام چین در حالی منتشر می‌شود که رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر بارها چین را به سوء مدیریت بحران کرونا متهم کرده و پکن را عامل شیوع جهانی این ویروس خوانده بود. پکن این اتهام ترامپ را رد و اعلام کرده است در مدیریت بحران کرونا موفق بوده و همه اطلاعات مربوط را نیز در اسرع وقت در اختیار سازمان جهانی بهداشت گذاشته است.

پیش از این رجب طیب اردوغان ، رئیس‌جمهور ترکیه، با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود برای ترامپ و همسر وی آرزوی بهبودی کرد. او در این پیام که به زبان انگلیسی نوشت: امیدوارم جناب ترامپ و همسر وی روند قرنطینه را بدون هیچ مشکلی سپری کنند و سلامتی خود را بازیابند.

ساعاتی پیش هم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، و تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، در پیام‌هایی جداگانه برای ترامپ و همسرش آرزوی سلامتی کردند. رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این با اتهام‌زنی به سازمان جهانی بهداشت، این سازمان را به جانبداری از چین در موضوع شیوع جهانی کرونا متهم و کمک‌های مالی آمریکا به آن را لغو کرده بود.