دونالد ترامپ روز شنبه بار دیگر با مطرح کردن شائبه تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، از رای‌دهندگان خواست تا در محل‌های رای‌گیری در کارولینای شمالی حاضر شوند و از شمارش آرای خود اطمینان حاصل کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا که اهتمام ویژه‌ای را در کارزار انتخاباتی امسال خود معطوف به نهادینه کردن تئوری توطئه و تقلب در انتخابات سوم نوامبر در میان افکار عمومی این کشور کرده است، وی در پیامی توییتری نوشت: کارولینای شمالی، برای اطمینان از رای‌گیری، آن را زودتر امضا کرده و ارسال کنید. زمانی‌که صندوق‌های رای باز شد، به محل رای‌گیری بروید تا ببینید آیا رای شما شمرده می‌شود. اگر نه، (دوباره) رای دهید!

دونالد ترامپ که این روز‌ها هر بار به بهانه‌ای تلاش دارد شائبه تقلب در انتخابات نوامبر را در اذهان عمومی ایجاد کند، در ادامه این پیام جنجال‌برانگیز آورد: رای امضا شده شما شمرده نمی‌شود، زیرا رای شما ارسال شده است. اجازه ندهید آن‌ها رای شما را به طور غیرقانونی از شما بگیرند!

ترامپ پیش از این هم بار‌ها اعلام کرده بود که دموکرات‌ها تلاش می‌کنند با برگزاری رای‌گیری انتخاباتی به صورت پستی، زمینه تقلب و کلاهبرداری به نفع خود را در سوم نوامبر ایجاد کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا بار‌ها در برابر رای‌گیری از طریق پست موضع‌گیری کرده و آن را روشی برای تقلب در انتخابات عنوان کرده است. این در حالی است که بسیاری از دموکرات‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا موضوع رای‌گیری از طریق پست را مناسب عنوان کرده‌اند. برخی هدف قرار دادن رای‌گیری پستی از سوی ترامپ را به تلاش او برای ایجاد بی‌اعتمادی عمومی نسبت به سیستم انتخاباتی تعبیر می‌کنند.