نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم عراق از بازداشت یکی از سرکرده‌های برجسته گروه تروریستی داعش خبر دادند.

«یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد که این عملیات غافلگیر کننده در استان صلاح الدین واقع در مرکز این کشور صورت گرفته است.

پایگاه خبری «شفق نیوز» به نقل از رسول گزارش داد، این عملیات بامداد امروز در شهر «الشرقاط» صوت گرفت که در جریان آن یک سرکرده‌ برجسته داعش بازداشت شد.

رسول همچنین گفت که عملیات سرویس مبارزه با تروریسم از چهار روز پیش در مناطق مختلف در حال انجام است و هدف از این عملیات، بازداشت سرکرده‌های مهم داعش است.

در همین ارتباط، وزارت اطلاعات عراق سه‌شنبه هفته جاری از بازداشت یکی از سرکرده‌های برجسته گروه تروریستی داعش واقع در شمال این کشور خبر داد.

 نیروهای سرویس اطلاعات، یکی از مهم‌ترین تروریست‌ها در مرکز استان کرکوک را بازداشت کردند.  این تروریست در پست‌های مختلفی در  گروه داعش مشغول به فعالیت بوده است.

در بیانیه وزارت اطلاعات عراق آمده است، این تروریست داعشی، مسئول کار گذاشتن بسته‌های انفجاری در آنچه داعش «ولایت دجله» می‌نامد، بوده است.

نیروهای سرویس اطلاعات عراق گفتند که پس از تعقیب این عنصر تروریستی در مناطق مختلفی از استان کرکوک، این عناصر به دام آنان افتاد و به جنایات خود اعتراف کرد.