به گزارش پارس نیوز، "ولفگانگ ایشینگر"، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ در گفتگویی با روزنامه "دی ولت" آلمان توضیحاتی درباره کنفرانس امنیتی مونیخ امسال که در روزهای آینده برگزار می شود داده و گفت: متاسفانه شرایط سیاسی، امنیتی در مقایسه با سال گذشته بهتر نشده است. جهان در معرض خطر است. بنابراین نمی توان خوش بین بود، اما ما مفهومی را ابداع کرده‌ایم که منعکس کننده یک مشکل امنیتی مهم و آن فقدان غرب است.

درگیری پلیس فرانسه با آتش نشانان در تظاهرات پاریس
لاوروف: فرانسه و چین از ابتکار عمل جدید پوتین حمایت می‌کنند

وی در ادامه درباره کم رنگ شدن نقش غرب در عرصه بین‌المللی سخن گفته و تصریح کرد: آمریکا از مناطق بحرانی عقب می کشد و اروپا هم شایسته عمل نیست و این شکاف ایجاد شده توسط روسیه و قدرت های منطقه‌ای مانند ایران و ترکیه پر می شود.

ایشینگر در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به اقدامات بدون هماهنگی آمریکا و ترکیه در ناتو این ائتلاف نظامی را از مرحله و نظم خارج شده اعلام کرده و اظهارات رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه ناتو دچار مرگ مغزی شده است را مشروع دانست.

وی همچنین با توجه به مواضع ترامپ در آمریکا و اینکه اروپا دیگر نمی تواند به حمایت های ایالات متحده تکیه کند خواستار مذاکرات با فرانسه برای ایجاد یک سپر هسته‌ای مشترک شد.

وولفگانگ ایشینگر، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرده است که انتظار می رود معاون وزیر امور خارجه کره شمالی به عنوان نماینده این کشور در معتبرترین دیدار کارشناسی بین‌المللی که در مونیخ و از 14 تا 16 فوریه (25 تا 27 بهمن ماه) برگزار می شود شرکت کند.

کنفرانس امنیتی مونیخ امسال برای پنجاه و ششمین بار برگزار می شود.

ایشینگر می خواهد در کنفرانس امنیتی مونیخ امسال به بحران های کنونی پرداخته و خط و مشی های مهم سیاست خارجی را شرح دهد. مسئله فروپاشی غرب هم از موضوعات مهم این نشست خواهد بود.