به گزارش پارس نیوز، «عبدالله بن زاید» وزیر امور خارجه امارات متحده عربی عصر جمعه در پیامی در توئیتر حمایت خود را از طرح سازش تحمیلی آمریکا موسوم به معامله قرن ابراز داشت.

وی در این پیام توئیتری لینک مقاله‌ای از نیویورک تایمز را قرار داده که عنوان این مقاله عبارت بود از: «هر زمان فلسطینیان "نه" گفتند باختند.»

«یوسف العتیبه» سفیر امارات در واشنگتن یکی از سه سفیر عربی بود که سه‌شنبه گذشته در مراسم رونمایی از معامله قرن حضور داشت.

امارات روز سه‌شنبه و پس از رونمایی شدن از طرح سازش تحمیلی آمریکا گفت که طرح ترامپ «آغاز خوبی» بوده و از فلسطینیان خواست تا به میز مذاکره بازگردند.

توئیت بن‌زاید در حمایت از معامله قرن در حالی صورت می‌گیرد که قرار است وزیران امور خارجه کشور‌های عربی روز شنبه در قاهره گرد هم آیند تا درباره طرح سازش تحمیلی ترامپ به بحث و گفتگو بپردازند و «محمود عباس» رئیس تشیکلات خودگردان فلسطین یکی از سخنرانان کلیدی این نشست خواهد بود.

از سوی دیگر این توئیت وزیر خارجه امارات با استقبال قابل توجهی از سوی صهیونیست‌ها مواجه شد.

کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی با بازنشر این توئیت بن‌زاید نوشت که تعدادی از کشور‌های عربی حمایت خود را از معامله قرن ابراز داشته‌اند که امارات یکی از آن‌ها است.

«دانی آیالون» معاون سابق وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به طور معناداری توئیت بن‌زاید را بازنشر کرد.

ترامپ شامگاه سه‌شنبه طی نشست خبری به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از طرح معامله قرن خود که مدعی است برای پایان دادن به منازعه فلسطینیان و صهیونیست‌ها است، رونمایی کرد. در این طرح، شهر قدس به کلی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، به این رژیم واگذار شد.