به گزارش پارس نیوز، 

"صدیق یوسف" از رهبران حزب کمونیسم سودان به پایگاه العربی الجدید گفت که نشست‌های احزاب مختلف و ائتلاف‌های معارض برای براندازی نظام عمر البشیر از طریق تظاهرات‌های صلح‌آمیز و نافرمانی مدنی ادامه دارد.

وی افزود که حزب الأمة به رهبری "الصادق المهدی"، حزب "المؤتمر"، مجموعه احزاب "تیار الوسط" و حزب الجمهوری در این نشست‌ها حضور دارند.

این رهبر معارض گفت که نافرمانی مدنی ممکن است در هر لحظه‌ای اعلام شود و این نافرمانی پایان نخواهد یافت مگر با کناره‌گیری نظام.

وی توقف تظاهرات‌ها طی دو روز گذشته را تکذیب کرد و گفت که از معارضان خواسته شده است که فردا جمعه در سراسر سودان تظاهرات کنند.

یوسف تاکید کرد که دامنه خشم مردمی هر روز بیشتر می‌شود و در هر بار شهرها و مناطق جدیدی به تظاهرات‌ها می‌پیوندند.

این رهبر معارض بر مخالفت خود با هرگونه مذاکرات با دولت تاکید کرد و گفت: حزب کمونیسم سودان و سایر احزاب معارض متفق القول هستند که تنها راه برکناری نظام است.

عمر البشیر رئیس‌جمهور سودان روز گذشته طی سخنانی خطاب به مردم این کشور تاکید کرد که هرگز از قدرت کناره گیری نخواهد کرد.

وی در عین حال وعده انجام اصلاحات اقتصادی به منظور فراهم کردن زندگی شرافتمندانه برای آنها را داد.

البشیر همچنین از سودانی‌ها خواست که به کسانی که شایعات را رواج می‌دهند توجهی نکنند.

شهرهای سودان در طول ماه های اخیر با بحران شدید نان با توجه به کاهش ارزش پوند سودان در مقابل دلار آمریکا روبرو بوده است.

سودان شاهد بحران های شدید اقتصادی درخصوص سوخت، دارو و نان در سایه اجرای سیاست های پولی و بانکی است. سیاست های اقتصادی سودان نتوانسته است بحران اقتصادی را مهار کند و میانگین تورم در سودان به 68.93 درصد در ماه نوامبر گذشته افزایش یافت. میانگین تورم در ماه اکتبر گذشته 68.44 درصد بود.