به گزارش پارس نیوز، 

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه بار دیگر به تصمیم دولت آمریکا برای خروج نظامیان این کشور از سوریه اشاره کرد و باز هم گفت که تل‌آویو به حمله به سوریه ادامه می‌دهد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، نتانیاهو که در آکادمی نیروی هوایی رژیم صهیونیستی صحبت می‌کرد، گفت: «این روزها مشغول مقابله با تثبیت حضور ایران در سوریه هستیم... ما بر سر خطوط قرمز خود در سوریه ایستاده‌ایم.»

وی افزود: «تصمیم [دونالد] ترامپ [رئیس‌جمهور آمریکا]، سیاست ما برای ایستادگی قاطع علیه ایران در سوریه را تغییر نمی‌دهد.»

رئیس‌جمهور آمریکا هفته پیش اعلام کرد که نظامیان این کشور به زودی سوریه را ترک می‌کنند. به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، نتانیاهو از این تصمیم ناخرسند است، اما تصمیم گرفته این موضوع را به صورت علنی اعلام نکند. با این وجود، اندیشکده‌های نزدیک به نتانیاهو از جمله «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» در روزهای گذشته به شدت از این تصمیم ترامپ انتقاد کرده و آن را هدیه‌ای به ایران خوانده‌اند.

شب گذشته جنگنده‌های رژیم صهیونیستی تلاش کردند فرودگاه دمشق را هدف قرار دهند. بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، در جریان این حمله پدافند هوایی سوریه توانسته ۱۴ فروند از ۱۶ موشک شلیک‌شده به سمت فرودگاه را هدف قرار دهد. مسکو می‌گوید جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از پوشش هواپیماهای مسافربری برای انجام این حمله استفاده کرده‌اند.