به گزارش پارس نیوز، 

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی که انتشار فیلم درگیری لفظی او با یک کارمند گمرک طی هفته گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد، بار دیگر در فضای مجازی حاشیه‌ساز شده است.

یک پروفسور آلمانی به نام «ولفرام بوگارد» در صفحه فیس‌بوک خود مدعی شده که مقاله او و دو نفر دیگر از همکارانش بوسیله سه نفر از جمله «محمد باسط درازهی» به سرقت رفته و از این بابت ابراز تاسف کرده است.

بوگارد که استاد کامپیوتر دانشگاه فرایبورگ آلمان است در صفحه شخصی خود ادعا کرده که مقاله‌ای که درازهی به نام خود منتشر کرده از روی دو مقاله دیگر که چند سال پیش توسط او و «اسلومیر ساندر» و «گیرگیو گریسیتی» نوشته شده، کپی شده است.

استاد دانشگاه فرایبورگ در صفحه فیس‌بوک خود این طور نوشته است: "امروز من از یک مساله بسیار غم‌انگیز در زندگی علمی‌مان مطلع شدم. به نظر می‌رسد محققانی در ایران مقاله‌ای را منتشر کرده‌اند که کپی دو مقاله ما بوده است که چند سال پیش نوشتیم و ظاهرا یکی از نویسندگان این مقاله‌ی کپی‌شده، نماینده مجلس شورای اسلامی ایران است.»

استاد دانشگاه آلمان نماینده سراوان را به سرقت علمی متهم کرد

او همچنین لینک مقاله‌های خود و مقاله محمدباسط درازهی را در صفحه فیس‌بوک خود قرار داده و از همه خواسته است که این مقاله‌ها را با هم مقایسه کنند.

امروز پس از انتشار این خبر در فضای مجازی بویژه در توییتر، هشتگی تحت عنوان #سرقت_ادبی داغ شده است.