به گزارش پارس نیوز، 

عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت فلوریدا، در مصاحبه ای که روز دوشنبه منتشر شد، اعلام کرد اعضای دموکرات این مجلس برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اقدام خواهند کرد. او افزود دموکرات ها چاره ای جز استیضاح ترامپ نخواهند داشت، زیرا از سوی رسانه ها، ترقی خواهان و رأی دهندگان دموکرات تحت فشار خواهند بود.

گیت ادامه داد جری نلدر، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت نیویورک، ممکن است در حال حاضر به موضوع استیضاح ترامپ فکر نکند، اما اصرار رسانه های لیبرال و افزایش فشارها در این باره در نهایت او و دیگر دموکرات ها را به استیضاح رئیس جمهور آمریکا وادار خواهد کرد.

این عضو جمهوری خواه کنگره افزود 70 درصد از رأی دهندگان دموکرات در رقابت های مقدماتی از طرح استیضاح ترامپ حمایت می کنند. او افزود: فکر می کنم استیضاح (ترامپ) نزد دموکرات ها از محبوبیت بیشتری برخوردار است تا ساخت دیوار مرزی نزد جمهوری خواهان.

در ادامه گزارش هیل آمده است در یک نظرسنجی مشترک که ان پی آر، ماریس و پی بی اس برگزار کردند و نتایج آن ماه آوریل سال جاری میلادی منتشر شد،70 درصد رأی دهندگان دموکرات اعلام کردند به طور قطع به نامزدی رأی خواهند داد که از طرح استیضاح ترامپ حمایت کند.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا وعده داده اند که درباره ترامپ و دولت وی تحقیق خواهند کرد، اما در به کار بردن کلمه استیضاح محتاط بوده اند. نلدر که احتمالاً رئیس بعدی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا خواهد بود، اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد اگر ثابت شود ترامپ به مایکل کوهن، وکلیل شخصی سابق خود، برای پرداخت حق السکوت به دو زنی که می گویند با او رابطه غیراخلاقی داشته اند، دستور داده است، در آن صورت قانون شکنی مرتکب شده که مستحق استیضاح است.

از سوی دیگر، کارن باس، عضو آتی مجلس نمایندگان آمریکا از حوزه انتخابیه کالیفرنیا، چند روز پیش در گفتگو با نشریه هیل، اعلام کرد اگرچه دموکرات ها استیضاح ترامپ را بررسی خواهند کرد، این موضوع جزء اولویت های آنها نخواهد بود.