به گزارش پارس نیوز، 

«جان کیسیک»، فرماندار اوهایو و از کارشناسان شبکه فاکس نیوز آمریکا در مصاحبه با سی ان ان از کنگره آمریکا به دلیل اصلاح نکردن قانون مهاجرت که منجر به تشدید بحران پناهجویان در مرز جنوبی کشور شده است، انتقاد کرد و گفت: شرم بر کنگره باد. یک استراتژی جامع مهاجرت مورد نیاز است. پاسخ فقط این نیست که به آنها (مهاجران) بگوییم به آمریکا نیایید؛ زیرا این مردم همچنان می آیند.

کیسیک در بخش دیگری از این مصاحبه هم به انتقاد از جمهوری خواهانی پرداخت که هیچ اقدامی برای اصلاح قوانین مهاجرتی آمریکا انجام نمی دهند.

این فرماندار اوهایو روز جمعه در یک مصاحبه دیگر با آسوشیتد پرس اعلام کرد که «به طور جدی» در نظر دارد در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا نامزد شود؛ اما با جو سیاسی حاضر، احتمال شکست دادن دونالد ترامپ در رقابتهای انتخابات درون‌حزبی بسیار پایین است.

وی در این خصوص گفت: اگر می خواهید در حزب جمهوری خواه نامزد شوید، باید این حس را داشته باشید که اگر وارد این میدان شوی پیروز خواهی شد. در حال حاضر، من نمی توانم پیروز شوم. اما این برای امروز است؛ شاید وضع تغییر کند.

روز گذشته روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که یک دختر هفت ساله گواتمالایی چند ساعت پس از بازداشت بوسیله نیروهای گشت مرزی آمریکا به خاطر تشنگی و شوک روحی جان سپرده است. در واقع مشکلات جسمی و روحی این دختر 7 ساله در ساعات ابتدایی روز هفتم دسامبر آغاز شد و مقامات اورژانس اعلام کردند که درجه حرارت بدن او به 41 درجه رسیده است. این کودک پس از انتقال به بیمارستان در همانجا جان سپرد.

در ماه های اخیر هجوم کاروان مهاجران آمریکای مرکزی به سمت آمریکا از طریق مکزیک، ترامپ را بسیار خشمگین کرده است به گونه ای که حتی مقامات آمریکایی برای ممانعت از ورود پناهجویان به داخل خاک آمریکا به سمت آنها گاز اشک آور شلیک کردند.