به گزارش پارس نیوز، 

«جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز چهارشنبه گفت کشورهایی که مرتباً علیه آمریکا رأی می‌دهند نباید از کمک‌های خارجی این کشور برخوردار شوند. 

بولتون که در نشستی در اندیشکده «هریتیج» حضور داشت گفت: «کشورهایی که از کمک آمریکا برخوردار می‌شوند از لحاظ ملاک‌های پاسخگویی، مسئولیت‌هایشان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.»

او همچنین گفت: «کشورهایی که مرتباً علیه ایالات متحده رأی می‌دهند... نباید از کمک‌های خارجی سخاوتمندانه آمریکا برخوردار شوند.» 

دولت ترامپ پیش از این اعلام کرده نحوه رأی‌دهی کشورها در مجامع بین‌المللی را زیرنظر دارد و رأی‌دهی کشورها را در اختصاص کمک به آنها در نظر خواهد گرفت.

«نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل آذرماه سال گذشته که قرار بود مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ای در محکومیت انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس برگزار کند گفته بود که ترامپ از او خواسته اسامی کشورهایی که با این قطعنامه موافقت می‌کنند را یادداشت می‌کند.

ترامپ درباره این سیاست دولتش گفته است: ««آن‌ها سالانه میلیون‌ها و حتی میلیاردها دلار از ما پول می‌گیرند، بعد علیه ما رأی می‌دهند. حواسمان به این رأی‌ها هست.»