به گزارش پارس نیوز، 

«وادیم سابوتین» معاون رئیس دیدبان رسانه‌های روسیه در گفتگو با خبرگزاری «تاس» گفته است مسکو می‌تواند به منظور تشدید تحریمها علیه شرکتهای اینترنتی خارجی که از قوانین روسیه پیروی نمی‌کنند، قوانین جاری را تغییر دهد.

به گفته سابوتین «در مواردی که جریمه موجب تغییر رویه یک شرکت خارجی نمی‌شود، تغییر قوانین جاری این امکان را ایجاد می‌کند که دسترسی به گوگل در روسیه مسدود شود.»

وی با بیان این که «بستن (مرورگر یا وب‌سایت) شدیدترین اقدام تنبیهی ممکن خواهد بود»، افزود: «تحت قوانین جاری بستن یا انسداد یک وب‌سایت ممکن نیست.»

به نوشته تاس، دیدبان رسانه‌های روسیه پیش از این شرکت گوگل را به علت عدم پایبندی به قوانین روسیه 7500 دلار جریمه کرده بود و به گفته سابوتین اگر گوگل همچنان به عدم پایبندی به قوانین روسیه ادامه دهد جریمه آینده 11200 دلار خواهد بود.

دیدبان رسانه‌های روسیه می‌گوید با تصویب قوانین جدید مرورگر گوگل ملزم خواهد بود لینک وب‌سایتهای حاوی اطلاعات ممنوع‌ شده (در روسیه) را از موتورهای جستجوی خود حذف کند. برای این منظور گوگل باید در سامانه اطلاعاتی دولت فدرال عضو شود. فهرست وب‌سایتهای ممنوع‌ شده در این سامانه قرار دارد.