به گزارش پارس نیوز، 

سه مقام ارشد آمریکایی می گویند با توجه به بی تجربگی کوشنر در امور سیاسی، کفت و گوهای شخصی او با ولیعهد عربستان، ممکن است او را در برابر نفوذ سعودی ها آسیب پذیر کند. در تلاشی برای کنترل رفت و آمدهای کاخ سفید، رییس دفتر کاخ سفید تلاش کرد رویه قدیمی حضور نماینده ای از شورای امنیت ملی در دیدارهای رهبران خارجی را دوباره احیا کند.

اما به رغم محدودیت های اعلام شده، کوشنر 37 ساله و محمد بن سلمان 33 ساله به طور مرتب با هم چت می کنند یا پیام های نوشته شده با هم مبادله می کنند و در صحبت های تلفنی یکدیگر را با اسم کوچک شان محمد و جرد صدا می کنند.

این رفت وآمدها حتی پس از کشته شدن جمال قاشقچی، روزنامه نگار سعودی در دوم اکتبر سال جاری نیز ادامه داشته است.

کشته شدن قاشقچی موج شدیدی از اعتراضات در سراسر دنیا به راه انداخت و نهادهای اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند که ولیعهد عربستان دستور کشتن قاشقچی را داده است. 

مقام های کاخ سفید که در ارتباط با کوشنر کار می کنند، گفتند که کوشنر در داخل کاخ سفید به دفاع از ولیعهد عربستان پرداخت.

حمایت شخصی کوشنر از ولیعهد عربستان دراوج بحران که با تظاهرات گسترده در سطح دنیا همراه بود، به دونالد ترامپ کمک کرد تا یک بار دیگر، عربستان سعودی را به عنوان یک متحد مهم یاد کند.

نیویورک به نقل از سه مقام ارشد کاخ سفید ادامه می دهد که ارتباط کوشنر با ولیعهد عربستان به گفت و گوهای این دو نفر محدود نمی شود. ولیعهد عربستان و مشاوران وی تلاش دارند روی حمایت آمریکا برای سیاست های جنگ طلبانه عربستان در منطقه خاورمیانه تبلیغات کنند و برای تقویت قدرت خویش در دو سال گذشته از روابط شخصی کوشنر با ولیعهد عربستان، بهره برداری کرده اند.

یک هیات سعودی نزدیک به ولیعهد این کشور در ماه اول انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری به واشنکتن آمدند در دیدارهای خود با مقام های کاخ سفید، از کوشنر به عنوان فرد مهم برای دوستی عربستان و دولت جدید امریکا یاد کردند. بدین ترتیب، ولیعهد عربستان باعث شد که کوشنر با شناخت اندک خود در مورد خاورمیانه، او به عنوان مشاور رییس جمهور برای رسیدن به یک پیمان با فلسطینی ها در راستای مطالبات اسراییل گمارده شود.