به گزارش پارس نیوز، 

 طبق یک گزارش جدید که امروز منتشر شده است، شرایط روزنامه‌نگاران در ده سال گذشته بیش از هر زمان دیگری وخیم شده است؛ بطوری که تنها در سال 2017، 78 روزنامه نگار کشته و 326 نفر به سبب فعالیت کاری خود بازداشت شده اند.

نهاد حقوق بشری «Article 19» که در زمینه آزادی بیان و اطلاعات فعالیت دارد، امروز چهارشنبه با انتشار این گزارش اعلام کرد روزنامه نگاران در سرتاسر جهان با افزایش حملات لفظی و فیزیکی در مقایسه با سال های گذشته روبرو بوده اند. در این گزارش همچنین به کاهش آزادی رسانه ها در سرتاسر جهان اشاره شده است.

در این گزارش سپس به توجه جهانی به زندانی شدن دو گزارشگر خبرگزاری رویترز و نیز کشته شدن یک روزنامه نگار اهل مالت بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده و نیز قتل فجیع جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه در ماه اکتبر اشاره شده است.

این نهاد حقوق بشری انگلیس همچنین در گزارش خود از کاهش آزادی رسانه ها در دولت ترامپ که بطور پیوسته به رسانه ها حمله می کند و با جعلی خواندن گزارش های واقعی، از آنها انتقاد می کند و نیز لغو مجوز ورود خبرنگار سی ان ان به کاخ سفید، ابراز نگرانی کرد.