به گزارش پارس نیوز، 

کمیته رهبری این حزب با اعلام این مطلب افزود: مرحله جدیدی در پروسه حکمرانی در عراق آغاز شده به نحوی که فرصت مناسبی برای مذاکرات مسئولانه اربیل و بغداد در راستای حل تمامی اختلافات فراهم شده است.

این حزب تاکید کرد که با توجه به جایگاهش در بغداد و ارتباط خوب با سایر احزاب عراقی، تلاشش را برای فعالیت مشترک تمامی فراکسیونهای کرد در پارلمان عراق و حل اختلافات اربیل و بغداد بکار می گیرد.

همزمان این حزب ضمن حمایت از اقدامات 'برهم صالح' رئیس جمهوری عراق و فراکسیون این حزب در پارلمان عراق بر ضرورت کسب سهم حزب از دولت جدید عراق تاکید کرد.

اتحادیه میهنی کردستان عراق در تلاش است یکی از پست های وزارتی را در دولت عراق بدست بگیرد.

در پی این نشست «سعدی احمد پیره» سخنگوی اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت: مقرر شده است که ظرف یک یا دو روز آینده هیاتی از اتحادیه میهنی کردستان عراق برای دیدار با مقامات عراقی و سایر احزاب و جریانهای سیاسی راهی بغداد شود.

وی در خصوص اهداف این سفر افزود: هیات اتحادیه میهنی کردستان عراق در طول حضور خود در بغداد می کوشد با احزاب و جریانهای سیاسی عراقی و مقامات دولت عراق در خصوص مسائل روز این کشور بحث و گفتگو کند.

سفر این هیات به بغداد چند روز پس از سفر پر حاشیه 'مسعود بارزانی' رهبر حزب دموکرات کردستان عراق مهمترین رقیب محلی اتحادیه میهنی، در نگاه ناظران مسائل عراق بیش از پیش مهم تلقی می شود.