به گزارش پارس نیوز، 

جان برنان، رئیس سابق سازمان جاسوسی آمریکا (سیا)، در گفتگو با شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» از سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، خواست کشورش را از سرطانی که در آن ریشه دوانده است، پاکسازی کند.

او ضمن اعلام این مطلب تاکید کرد ناتوانی دولت آمریکا از مجازات ولیعهد عربستان به سبب دست داشتن در قتل جمال خاشقجی، راه را برای عربستان و دیگران باز می‌کند تا جنایات مشابهی انجام دهند که ممکن است روزنامه‌نگاران آمریکایی نیز قربانی آن شوند.

رئیس سابق سیا گفت: ارتباط با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، در دراز مدت به روابط آمریکا و عربستان لطمه می‌زند. این همان موضعی است که پیش‌بینی می‌شود دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) اتخاذ کند. وی هرگونه تحلیل درباره دست داشتن بن سلمان در قتل خاشقجی را رد می‌کند همانگونه که هرگونه دخالت روسیه در انتخابات یا هر مسئله دیگری را که مانع اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های وی شود، رد می‌کند. آن‌ها (ترامپ و دولت وی) با بن سلمان رابطه دارند و می‌خواهند این رابطه را حفظ کنند. به نظر من این مسئله در بلند مدت به روابط آمریکا با عربستان لطمه می‌زند.

برنان افزود: همه خواستار حفظ این روابط هستند، اما مقامات عربستان و بخصوص ملک سلمان باید کشورشان از سرطانی که در آن ریشه دوانده است، پاک کنند.