به گزارش پارس نیوز، 

ترکی الفیصل، رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان تاکید کرد عربستان در کنار آمریکا زمانی که در خاورمیانه به شدت منفور بود، ایستاد و همچنان در کنار آمریکا ایستاده است.

او در پاسخ به این سوال که واکنش شما به سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که تاکید کرد عربستان بدون حمایت واشنگتن، دو هفته بیشتر دوام نمی‌آورد، چیست؟ پس از خندیدن گفت: عربستان هیچ گاه خود را در شرایطی قرار نمی‌دهد که باعث شود طرف دیگر در هر مسئله‌ای در موضع ضعف قرار گیرد. ما با آمریکا و هر کشور دیگری بر اساس رایزنی و گفتگو عمل می‌کنیم و امیدواریم درباره منافع مشترک به توافق نظر دست پیدا کنیم.

الفیصل افزود: عربستان سه قرن است که باقی مانده است. فکر نمی‌کنم در این سه قرن متکی به حسن نیت آمریکا بوده باشیم.

او خاطرنشان کرد: ما هرگز فراموش نمی‌کنیم که آمریکا در زمان حمله صدام حسین به کویت در کنار ما ایستاد. آمریکا برای حمایت از عربستان قربانیانی داده است و ما از این مسئله به شدت قدردانی می‌کنیم و آن را به یاد خواهیم داشت و این مسئله یک عامل تاریخی باقی خواهد ماند اما ما هم در کنار آمریکا در زمانی که این کشور به شدت در خاورمیانه منفور بود در دهه‌های پنجاه، شصت و هفتاد ایستادیم و همچنان در کنار آمریکا ایستاده ایم و بار این دوستی با آمریکا را هم در برابر حملاتی که گروه‌های مخالف آمریکا در خاورمیانه داشتند، بر دوش کشیده ایم. به همین علت، در طول تاریخ در روابط دو کشور منافع مشترک و احترام متقابل مطرح بوده است.