به گزارش پارس نیوز، 

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اقدام ائتلاف سعودی-امریکایی در توقف پخش ماهواره ای شبکه المسیره را جنایتی که به جنایات دیگر برای سرپوش گذاشتن و سانسور کردن جنایاتش در یمن افزوده می شود دانست.

وی این اقدام را نقض آشکار آزادی بیان و در راستای تلاشهای دشمن برای ساکت کردن صوت حقیقت و مخفی ماندن جنایاتش ضد ملت یمن دانست.

یحیی سریع تاکید کرد: شبکه المسیره به مثابه ندای ملت یمن در پوشش دادن جنایاتی که دشمن مرتکب می شود، است این اقدام یعنی توقف پخش ماهواره ای شبکه المسیره در راستای افزایش تحرکات ضد مردم یمن و ارتکاب کشتارهای بیشتر است. 

شایان ذکر است که «محمد عبدالسلام» رئیس شورای مدیریتی شبکه المسیره وابسته به انصارالله یمن اعلام کرد که شرکت ماهواره ای «نایل ست» به دنبال فشارهای عربستان و کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی برای نهمین بار پخش این شبکه را در مدار مذکور قطع کرد.

وی در ادامه افزود: متجاوزان نمی توانند شبکه المسیره را ساکت کنند و ما گزینه های دیگری برای رویارویی با این اقدام پیش رو داریم.

عبدالسلام تاکید کرد: این اقدام یک اقدام سیاسی محض بوده و در راستای هدف قرار دادن انصارالله یمن صورت می گیرد. این تصمیم تحت فشارهای آمریکا و فرانسه و عربستان انجام شده است.