به گزارش پارس نیوز، 

شکست ننگین اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه از گروه های مقاومت اسلامی مستقر در این منطقه، ناکامی جدیدی را در کارنامه سراسر سیاه صهیونیست‌ها در زمینه جنگ علیه غزه، به ثبت رسانده است.

رژیم صهیونیستی که گمان می کرد می تواند در یک بازه زمانی کوتاه ضربه سهمگینی را به گروه های مقاومت اسلامی مستقر در غزه وارد آورد، در همان ساعت های اولیه تجاوز نظامی خود به غزه، به خوبی دریافت که معادلات نبرد در این باریکه به کلی تغییر کرده است و وضعیت دیگر آنگونه که مقامات تل آویو تصور می کردند، نیست.

در واقع، شکست ننگین صهیونیستها در برابر گروه های مقاومت اسلامی در غزه و عقب نشینی ننگین تر آنها از غزه این مسأله را به اثبات رساند که تهدیدات مقاومت مبنی بر افزایش قدرت بازدارندگی‌شان در قبال دشمن صهیونیستی نه تنها یک «بلوف سیاسی» برای ایجاد هراس در صفوف دشمن نبوده، که یک واقعیت عینی و کاملا ملموس بوده است. صهیونیستها در جریان تجاوز نظامی اخیر خود به نوار غزه خیلی زود طعم تلخ این واقعیت را چشیدند و اکنون نیز تاوان حماقت اخیر خود در غزه را پس می دهند.

مقاومت در اراضی اشغالی نشان داد که لقمه آسانی برای دشمن صهیونیستی نیست که اجازه دهد هرگاه که دشمن اراده کرد و در هر زمانی، قربانی نقشه های شوم آن بشود. گروه های مقاومت در فلسطین این واقعیت را به افکار عمومی در سراسر جهان به اثبات رساندند که صهیونیستها بسیار کوچکتر از آن هستند که بتوانند اعضای ارشد و نخبگان مقاومت را ترور کرده و آنها را از بین ببرند.

عدم موفقیت دشمن صهیونیستی در ترور رهبران گروه های مقاومت اسلامی فلسطین ضربه مهلکی را به تل آویو وارد کرد و مقامات این رژیم دریافتند که توان دفاعی مقاومت یک واقعیت است. صهیونیستها از مدت ها پیش برای ترور رهبران ارشد مقاومت برنامه ریزی کرده اند و این مسأله در اظهارنظرهای متعدد مقامات و رسانه های رژیم صهیونیستی کاملا مشهود است. مسئولان عالیرتبه این رژیم همواره در ملأ عام و به صورت کاملا رسمی خواستار ترور رهبران مقاومت شده و می شوند.

به عنوان نمونه، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از سه سال گذشته تاکنون بارها و در مناسبت های گوناگون خواستار ترور رهبران جنبش های مقاومت اسلامی در اراضی اشغالی فلسطین و به ویژه در نوار غزه شده است. وی در یکی از اظهارنظرهای خود از سرگیری سیاست ترور و اعمال مجازات‌های سنگین برای فلسطینی‌ها را در راستای مبارزه با انتفاضه خواستار شد. وی همچنین اخیرا نیز اعلام کرده است که به دلیل ابتکار فلسطینیان در ارسال بادکنک ها و بالن های آتشزا به سمت مواضع تل آویو، باید سیاست ترور را در پیش گرفت.

این در حالی است که «ایلی کوهین» وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی نیز در سخنانی خواستار ترور رهبران گروه های مقاومت اسلامی در فلسطین شده است. وی در این خصوص مدعی شد که به کار گیری سیاست ترور علیه رهبران مقاومت موجب ایجاد رعب و وحشت در آنها خواهد شد.

«یوآو گالانت» وزیر رژیم صهیونیستی در امور شهرک سازی از جمله دیگر مقامات این رژیم است که ترور رهبران جنبش های مقاومت اسلامی در غزه از جمله حماس و جهاد اسلامی را خواستار شده است. «نفتالی بنت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی نیز در جرگه مقامات حامی سیاست ترور قرار دارد و اعلام کرده است که رهبران حماس باید ترور شده و زیرساخت های موشکی آنها به کلی نابود شود.

چندی پیش نیز ارتش  و سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) لیستی جدید از فرماندهان گردان های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس را برای ترور منتشر کردند.

در لیست منتشر شده توسط سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، نام «محمد الضیف»، فرمانده کل گردان های قسام و «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه به چشم می خورد. این درحالی است که اعضای ارشد جنبش حماس تهدیدات رژیم صهیونیستی مبنی بر از سرگیری ترور رهبران  مقاومت فلسطین را  بیانگر ترس و وحشت این رژیم اشغالگر می دانند.

لذا بر اساس آنچه که گفته شد، پر واضح است که افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی گروه های مقاومت اسلامی در سرزمین های اشغالی بوده که دشمن صهیونیستی را در تحقق یکی از مهمترین سیاست های جنگی خود یعنی «سیاست ترور» ناکام گذاشته است. این ناکامی البته هزینه سنگینی را برای صهیونیستها به دنبال داشته است و موجب شده تا به نوعی در نزد افکار عمومی داخلی و جهان دچار سرخوردگی شوند، چراکه آنها در تحقق سیاست اعلامی خود در قبال مقاومت عملا شکست خوردند.

از سوی دیگر، قدرت موشکی گروه های مقاومت اسلامی نیز یکی دیگر از کابوس های رژیم صهیونیستی در تجاوز اخیر آنها به غزه محسوب می شود. گروه های مقاومت در طول چند روز درگیری با رژیم صهیونیستی قریب به ۵۰۰ موشک و راکت به مواضع آنها در نقاط مختلف اراضی اشغالی شلیک کردند؛ مسأله ای که زبده ترین فرماندهان نظامی صهیونیست را نیز شوکه کرد و در بُهت فرو برد. این قدرت موشکی گسترده بود که نه تنها دشمن را وادار به عقب نشینی کرد، بلکه موجب شد تا مقامات صهیونیست و رسانه های وابسته به آنها به شکست ننگین در برابر مقاومت اذعان کنند.

در همین ارتباط، «زوی بارئیل» تحلیلگر روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت که اسرائیل در برابر گروه های مقاومت در غزه شکست خورده است. این تحلیلگر در ادامه گفت: «اسرائیل حتی در ایجاد شورش مردمی علیه حماس از طریق محاصره و تحریم، شکست خورده است. روش قدیمی تل آویو در تعامل با حماس از طریق محاصره و اعمال مجازات علیه غزه با هدف تحریک ساکنان این منطقه به شورش علیه حماس، دیگر با واقعیت های موجود همخوانی ندارد».

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت نیز به شکست رژیم صهیونیستی در برابر گروه های مقاومت اذعان کرد و گفت که اسرائیل باید این شکست را بپذیرد. «ایلی کوهین» وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که شلیک حدود ۵۰۰ موشک و راکت به سمت مواضع اسرائیل نشان می دهد که دیگر چیزی به اسم توان بازدارندگی تل آویو در برابر فلسطینیان، وجود ندارد. این در حالی است که شماری از اعضای کنیست رژیم صهیونیستی نیز اذعان کردند که گروه های فلسطینی دیگر آبرویی برای اسرائیل و قدرت آن باقی نگذاشته اند.