به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه فرانسوی لکسپرس « 'L'Express' » روز چهارشنبه نوشت: «جوزف بریهام» وکیل فرانسوی، دادخواستی علیه نیروهای اماراتی در یمن، در اختیار دادگاهی در پاریس قرار داده است.

این روزنامه فرانسوی نوشت: این دادخواست مشترک به صورت مشترک از سوی اتحاد بین المللی حمایت از حقوق و آزادی ها ('AIDL') و گروهی از شهروندان یمنی تنظیم شده است.

این دادخواست درحالی تنظیم شده است که مطالعات و تحقیقات تارنمای خبری آمریکایی «باز فید» 24 مهرماه درگزارشی اعلام کرد که امارات برای ترور رهبران سیاسی یمن نظامیان زبده و بازنشسته از ایالات متحده را به خدمت گرفته است.

این تارنمای خبری که در زمینه پژوهش های رسانه ای و مطبوعاتی فعالیت می کند، برای نخستین بار فاش کرد که نظامیان پیشین ارتش آمریکا، اکنون در یک شرکت امنیتی خصوصی که وابسته امارات متحده عربی است، برای حذف و ترور رقبای سیاسی ابوظبی در شهر جنوبی عدن یمن فعالیت می کند. 

«ماریان جون» مشاور خاورمیانه ای آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز 29 مردادماه گذشته گفت: جای هیچ تردیدی نیست که امارات در یمن نقش تخریبی بازی می کند و این موضوع برای افکار عمومی جهان کاملا روشن است.

امارات، 15 اردیبهشت 97 نیز جزیره راهبردی 'سقطری' در جنوب شبه جزیره عربستان را اشغال کرد و همین امر موجب تنش شدید میان ابوظبی و دولت منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن و متحد سعودی ها شد.

بحران یمن که فروردین ماه 94 با حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و همراهی امارات آغاز شد، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان بدترین بحران انسانی در سطح جهان شناخته می شود، به گونه ای که 22 میلیون و 500 هزار نفر از کل جمعیت 29 میلیونی این کشور، نیازمند کمک رسانی فوری هستند.