به گزارش پارس نیوز، 

در این گزارش روز سه شنبه آمده است: ونزوئلا کشوری بحرانی است و علت آن تحریم هایی است که از غرب به این کشور تحمیل شده است. اوضاع اقتصادی ونزوئلا به علت کاهش چشمگیر صادرات نفت این کشور به شدت وخیم شده است اما با این حال نشانه های چندانی از نتیجه بخش بودن این اقدامات به چشم نمی خورد و شکاف در میان مخالفان سر خورده نیز به چشم می خورد.

هرچند صادرات نفت ونزوئلا در سال های اخیر کاهش یافته است، اما این کشور همچنان چهارمین صادرکننده نفت به آمریکاست. 

در چنین موقعیتی، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آماده می شود تا ونزوئلا را به فهرست دولت های حامی تروریسم اضافه کند؛ اقدامی که به افزایش تنش میان دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا و واشنگتن منجر خواهد شد.

قانونگذاران جمهوریخواه که سناتور «مارکو روبیو» از ایالت فلوریدا در راس آنها قرار دارد، با طرح ادعای ارتباط ونزوئلا با فارک در کلمبیا و سایر گروه ها، سعی کرده اند ونزوئلا را در این فهرست قرار دهند. اما کارشناسان تهدید چنین روابطی را رد کرده اند.

آمریکا تاکنون تحریم هایی علیه مقام های ونزوئلا اعمال کرده است اما گفته می شود که اقدامات بیشتری از جمله تحریم نفت ونزوئلا در حال بررسی است. ترامپ بارها در جلسات خصوصی از احتمال اقدام نظامی علیه ونزوئلا سخن گفته است اما به گزارش واشنگتن پست، مشاورانش همواره او را از این اقدام منصرف کرده اند. مقام های آمریکایی مخفیانه دیدارهایی با افسران ارتش ونزوئلا که خواهان کودتا علیه «نیکولاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا بوده اند، داشته اند. گفته می شود که دولت ترامپ درخواست کمک آنها را رد کرده است.