به گزارش پارس نیوز، 

دولت باغچلی رهبر حزب راست افراطی حرکت ملی ظهر امروز در پارلمان ترکیه و در جمع نمایندگان حزب خود سخنرانی کرد.

 باغچلی در مورد جنایت قتل جمال خاشقجی اعلام کرد: چگونه ممکن است دولتی که به‌ویژه در سرزمین مقدسی همچون مکه و مدینه صاحب حکومت و اقتدار است٬ برای حذف مخالفین خود از روش‌های تروریستی بهره بگیرد؟ عربستان سعودی خطاهای خود را مداوم تکرار می‌کند و برای پوشیدن یک خطا مرتکب خطای دیگری می‌شود. آن‌چه عربستان سعودی انجام داده در حال حاضر تفاوتی با ذهنیت القاعده و بن‌لادن ندارد. جای تأسف است در شرایطی که در مورد جنایت قتل خاشقجی همه انگشت اتهامات خود را به‌سوی ولیعهد عربستان سعودی دراز می‌کنند اما در حال حاضر مسئولیت سرویس اطلاعاتی عربستان را هم به او سپرده‌اند و چنین چیزی با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست.

بیشتر بخوانید

باغچلی: سهم ولیعهد در جنایت قتل خاشقجی روشن شود

مخالفت باغچلی با مذاکره بین ترکیه و سوریه

رهبر حزب حرکت ملی در ادامه عربستان سعودی را به تبعیت از سیاست‌های امپریالیستی متهم کرده گفت هیچ چیزی از این بدتر و شرم‌آورتر نیست که عربستان سعودی با حمایت از گروه‌های تروریستی و آغوش گشودن به‌سوی امپریالیسم جهان٬ اسلام را به‌سمت فتنه و خون می‌برد، گویی مأموریت عربستان سعودی تبعیت از  سیاست‌های امپریالیستی است.

دولت باغچلی در ادامه گفت: ما یک جان داریم و جان خود را هزاران بار برای وطن و ترک بودنمان فدا می‌کنیم.

باغچلی در پایان ابراز کرد که فردا بعد از ظهر با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه دیدار و گفتگو می‌کند. تحلیلگران ترکیه اعلام کرده‌اند از آنجایی که بر اساس نتایج نظرسنجی‌هایی که در روزهای اخیر انجام شده حزب حرکت ملی و حزب عدالت و توسعه احتمالاً در انتخابات آتی در وضعیت مطلوبی قرار نخواهند داشت٬ به همین منظور رهبر این دو حزب یک بار دیگر موضوع ائتلاف را بررسی می‌کنند.

  چندی پیش قرار بود اردوغان و باغچلی در انتخابات شهرداری‌ها ائتلاف کنند اما به‌خاطر برخی مسائل و اختلافات٬ آن مذاکرات به پایان رسید و حالا قرار است مجدداً موضوع ائتلاف مورد بررسی قرار بگیرد.