به گزارش پارس نیوز، 

انتشار گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت یک روانپزشک قلابی که با جعل مدارک تحصیلی، به مدت 22 سال در انگلیس طبابت کرده، خشم مردم این کشور را برانگیخته است. این پزشک قلابی سال 1992 میلادی برای کار از نیوزیلند به انگلیس مهاجرت کرد. اما به دلیل اهمال نظام پزشکی عمومی انگلیس (جی ام سی) در کنترل مدارک وی، توانست از سال 1995 میلادی، بدون داشتن مدرک پزشکی بیش از دو دهه در این کشور به طبابت بپردازد. افشای این ماجرا باعث شده است تا مدارک و سوابق 3 هزار پزشک مهاجر دیگر نیز در انگلیس مورد بازبینی قرار بگیرد.

این روانپزشک قلابی 56 ساله ماه اکتبر سال جاری میلادی، به دلیل کلاهبرداری از یکی از مریض های خود بازداشت و تحقیقات پلیس درباره او این حقیقت را آشکار کرد که مدارک پزشکی وی جعلی بوده و بر خلاف ادعایش از دانشگاه اوکلند نیوزیلند فارغ التحصیل نشده است.

این روانپزشک قلابی اکتبر سال جاری میلادی به اتهام تغییر وصیت نامه یکی از بیماران مسن خود و معرفی خودش به عنوان وارث این بیمار، زندانی شد. پس از آغاز تحقیقات پلیس، مشخص شد این روانپزشک مدت 22 سال با داشتن یک مدرک جعلی به ویزیت بیماران می پرداخته است.

طبق قانونی که تا سال 2003 میلادی در انگیس معتبر بود، فارغ التحصیلان رشته های پزشکی از برخی کشورهای همسود (مشترک المنافع) می توانستند بدون آنکه دوره خاصی را در انگلیس بگذرانند در این کشور به طبابت بپردازند.