به گزارش پارس نیوز، 

"ترزا می" نخست وزیر انگلیس در تلاش است تا پیش نویس توافق برگزیت را که هفته گذشته با رهبران اروپایی بر سر آن به جمع بندی نهایی رسیده است، به تصویب پارلمان برساند.

مخالفت ها از سوی برخی مقام های دولتی و نمایندگان مخالف، خطر رد شدن این توافق در پارلمان را افزایش داده است. این مساله احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تا 29 مارس 2019 میلادی را بدون توافق بیشتر کرده است.

توافق برگزیت برای تصویب نهایی نیاز به 320 رای مثبت از 650 نماینده پارلمان خواهد داشت. هنوز سرنوشت نهایی توافق برگزیت و دولت ترزا می به درستی مشخص نیست. سناریوهایی که ممکن است طی روزهای آینده رخ دهد شامل موارد زیر است: توافق برگزیت در نهایت موفق به کسب حمایت پارلمان خواهد شد، ترزا می شغل خود را از دست خواهد داد، بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد یا حتی یک همه پرسی دیگری درباره برگزیت برگزار شود.

به نوشته هفته نامه اشپیگل، روز یکشنبه آینده سران کشورهای اروپایی در نشست ویژه‌ای درباره توافق صورت گرفته درباره برگزیت مذاکره خواهند کرد.

"پیتر آلتمایر"، معاون مرکل و وزیر اقتصاد آلمان در مصاحبه‌ای با "زد دی اف" آلمان هر گونه مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت را رد کرده و گفت: من اعتقاد دارم که ما باید به این توافقی که حالا داریم پایبند باشیم.

وی همچنین تصریح کرد که این برگزیت برای همه شرکت کنندگان به مفهوم درگیر شدن با سخت ترین مسائل است و همچنین به مفهوم معایب اقتصادی است. اما شرایط ما ساده تر نمی شود اگر حالا از نو در این باره مذاکره کنیم. بنابراین ما باید همه اقدامات لازم را انجام دهیم تا نشست سران کشورهای اروپایی در این باره هم در روز یکشنبه همراه با موفقیت باشد.

وی همچنین درباره یک خروج نامنظم انگلیس از اتحادیه اروپا که به اقتصاد و بسیاری انسان ها آسیب جدی وارد می کند هشدار داده و گفت: این به مفهوم ناامنی بزرگ خواهد بود.