به گزارش پارس نیوز، 

دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور روز پنجشنبه اعلام کرد که عملیات های نیروهای دموکراتیک سوریه در دو ماه گذشته بر ضد گروه تروریستی داعش هیچ گونه پیشرفتی نداشته است.

کردهای سوریه اگر چه در چند روز گذشته از سرگیری عملیات خود در شرق دیرالزور خبر داده بودند، ولی این عملیات نسبت به دهم سپتامبر سال جاری هیچ گونه پیشرفتی نداشته است.

گروه تروریستی داعش از آغاز عملیات کردهای سوریه موسوم به 'توفان الجزیره' اقدام به پاتک های مختلف کرد و خطوط مقدم نیروهای دموکراتیک این کشور و ائتلاف آمریکایی را هدف قرار داده است.

برقم پشتیبانی ائتلاف آمریکایی از نیروهای دموکراتیک سوریه، گروه تروریستی داعش تمام مناطقی را که در عملیات های دو ماه گذشته از دست داده بود را باز پس گرفت.

مناطق تحت تسلط گروه تروریستی داعش از شهرک هجین تا مرزهای سوریه و عراق را شامل می‌شود که شهرک ها و روستاهای هجین، الشعفه، المراشده، البوخاطر، البوبداران، السوسه، الشجله، الباغوز فوقانی و الباغوز تحتانی است.

گروه تروریستی داعش برای بازپس‌گیری این مناطق در طول این دو ماه از نیروهای انتحاری حتی یگان های زنان نیز بهره مند شده است.

استفاده از تونل های عمیق قابلیت عبور و مرور خودروهای بدون دیده شدن را داشت نیز از دیگر شیوه های داعش در طول این عملیات ها علیه کردهای سوریه بوده است.

نیروهای دمکراتیک سوریه در چند روز گذشته از کاهش پشتیبانی هوایی ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در مبارزه با گروه تروریستی داعش خشمگین هستند.

کاهش پشتیبانی ائتلاف آمریکایی در حالی است که کردهای سوریه اطلاعات میدانی حملات تروریست های داعش به مواضع خود را به این ائتلاف اعلام کرده بودند.