به گزارش پارس نیوز، 

جنبش حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به پیروزی گروههای مقاومت در غزه در برابر حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و قدرت مقاومت فلسطینی را ستود.

به گزارش شبکه المنار در بیانیه حزب الله آمده است که این درگیری قدرت مقاومت فلسطینی را در بهره‌وری از امکانات موجود نظامی به خوبی نشان داد.

حزب‌الله همچنین تأکید کرد که پیروزی، ثمره مقاومت و ایستادگی و وحدت گروههای مقاومت در مدیریت عالی درگیری بود.

این بیانیه می‌افزاید: پیروزی غزه پیام قاطعی داشت مبنی بر اینکه مقاومت قادر است هر گونه تجاوز صهیونیسم را خنثی کند و و فلسطینیان اثبات کردند که بالاتر از هر توطئه‌ای هستند و طرح موسوم به «معامله قرن» یک سراب است.

درگیری دو روزه میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت غزه عصر روز گذشته (سه‌شنبه)، با اعلام توافق آتش‌بس و بدون هیچ گونه دستاوردی برای رژیم اشغالگر پایان یافت؛ اما پس لرزه‌های این شکست کماکان کابینه تل آویو را تحت‌الشعاع قرار داده است؛ امروز «اویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اعتراض به پذیرش آتش‌بس از سوی نتانیاهو، استعفاء داد.

درگیری‌ها بین مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی پس از آن شروع شد که شب یکشنبه گروهی از نظامیان ویژه این رژیم در لباس مبدل و با استفاده از یک خودرو فولکس کاملا مشکی به نوار غزه نفوذ کرده و با نیروهای جنبش حماس درگیر شدند.

درپی این عملیات، هشت فلسطینی از جمله «نور برکة»، یک فرمانده حماس به شهادت رسیده و یک افسر عالی‌رتبه صهیونیست که فرمانده این عملیات بود نیز کشته شد.

پس از این حادثه، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اقدام به بمباران شدید مناطق مختلف نوار غزه کردند و از جمله ساختمان شبکه «الاقصی» در غزه را منهدم کردند.

نیروهای مقاومت نیز در دو روز گذشته، بیش از ۴۰۰ فروند موشک و راکت به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در مناطق مرزی نزدیک غزه شلیک کرده‌اند که سامانه‌های پدافندی گنبد آهنین توفیق چندانی در متوقف کردن این حملات نداشتند. گفته می‌شود این سامانه‌ها فقط توانسته‌اند با ۱۰۰ فروند از آنها مقابله کنند.