به گزارش پارس نیوز، 

یونی بن مناخیم گفت: در نشست روز سه شنبه اعضای کابینه امنیتی و سیاسی اسرائیل که به ریاست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر برگزار شد اعضای کابینه درباره تحولات اوضاع در غزه و تصمیم گیری درباره ادامه جنگ یا توقف آن در این منطقه اختلاف نظر شدیدی با هم داشتند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی اسرائیل تاکید کرد ۴ تن از وزرای کابینه امنیتی و سیاسی با توقف جنگ و اجرای آتش بس با جنبش حماس در نوار غزه مخالف کردند.

بن مناخیم در حساب توئیتر خود اعلام کرد وزیران جنگ، دادگستری، آموزش و محیط زیست اسرائیل در نشست روز سه شنبه ضمن اعلام مخالفت خود با برقراری آتش بس با حماس، خواستار ادامه جنگ در نوار غزه شدند.

از سوی دیگر؛ شبکه ۲ تلویزیون اسرائیل درپایگاه اینترنتی خود اعلام کرد کابینه امنیتی و سیاسی اسرائیل در نشست اضطراری خود که نزدیک به ۶ ساعت طول کشید پس از شنیدن سخنان و گزارش‌های مقامات ارتش اسرائیل درباره تحولات نوار غزه تصمیم گرفت به حملات نظامی علیه اهداف جنبش حماس در نوار غزه ادامه دهد.

این شبکه تلویزیونی افزود کابینه امنیتی و سیاسی اسرائیل در پایان نشست اضطراری خود بر ادامه حملات و مجازات جنبش حماس در غزه و در عین حال اجتناب از تشدید تنش و درگیری (بروز جنگ) در این منطقه تاکید کرد.

شبکه ۲ تلویزیون اسرائیل تاکید کرد اعضای کابینه تصمیم بر ادامه حملات علیه اهداف جنبش حماس گرفتند، اما در عین حال بر پرهیز از تشدید حملات یا اقدام نظامی گسترده ضد این جنبش تاکید کردند.