به گزارش پارس نیوز، 

نمایندگان ارشد دموکرات روز یکشنبه از میتو ویتاکر دادستان کل موقت آمریکا خواستند تا از دخالت و نظارت بر تحقیقات رابرت مولر دادستان ویژه پرونده روسیه خودداری کند.

بر اساس این گزارش ترامپ چهارشنبه گذشته ویتاکر را به عنوان دادستان کل و وزیر موقت دادگستری آمریکا به جای جف سشنز معرفی کرده است. سشنز به درخواست ترامپ مجبور به استعفا شده است.

 برکناری سشنز ابهامات زیادی را درباره روند آتی تحقیقات مولر به وجود آورده است.این اقدام موجب می شود تا ویتاکر ناظر اصلی بر روند تحقیقات پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 شود. ویتاکر قبلا از روند این تحقیقات انتقاد کرده است. این مساله موجب نگرانی دموکرات ها شده و آنها معتقدند که انتخاب ویتاکر می تواند به معنای پایان یافتن روند تحقیقات رابر مولر دادستان ویژه پرونده روسیه شود.

جرولد نادلر رئیس احتمالی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه گفت: این کمیته قصد دارد تا اوایل سال آینده ویتاکر را برای دادن شهادت احضار کند. او باید خودش را نجات دهد. او مخالفت کامل خود را با این تحقیقات اعلام کرده است. انتخاب وی یک حمله به تحقیقات رابرت مولر به شمار می رود.

تعدادی از نمایندگان ارشد دموکرات از جمله چاک شومر ، نانسی پلوسی در نامه ای برای افسر امور اخلاقی وزارت دادگستری امریکا نوشته اند: "اجازه دادن به یک مخالف جدی تحقیقات برای نظارت بر روند این تحقیقات، به طور جدی به اعتماد عمومی نسبت به عملکرد وزارت دادگستری لطمه می زند.