به گزارش پارس نیوز، 

سخنگوی حزب مخالف دولت «ترزا مِی»، نخست‌وزیر انگلیس، می‌گوید نمایندگان حزب کارگر در رأی‌گیری یک «برکسیت بد یا کورکورانه» شرکت نخواهند کرد.

«نیا گریفیث» سخنگوی حزب کارگر انگلیس روز یکشنبه در تصریح سخنان اخیر «جرمی کوربین» رهبر این حزب، که گفته بود روند برکسیت را نمی‌توان متوقف کرد گفت: «ما خیلی روشن گفته‌ایم ما خواستار وضع بدون توافق نیستیم، اما همچنین شفاف گفته‌ایم که ما نمی‌توانیم به یک برکسیت بد و کورکورانه رأی دهیم».

طبق برنامه برکسیت، انگلیس باید تا ماه مارس 2019 یعنی 5 ماه دیگر از اتحادیه اروپا خارج شود، اما طرفهای درگیر هنوز بر سر چگونگی خروج از این اتحادیه  به توافق نرسیده‌‍‌اند. در صورت به توافق نرسیدن تا ماه مارس، یا باید «ترزا مِی» و دولت محافظه‌کار انگلیس، استعفا دهند و یا اینکه تصمیم بر همه‌پرسی جدید بر سر برکسیت گرفته شود.

«ترزا مِی» و هواداران «برکسیت نرم» خواستار حفظ برخی از پیوند‌ها بین اتحادیه اروپا و انگلیس هستند و «بوریس جانسون»، وزیر  خارجه سابق انگلیس، «دیوید دیویس»، وزیر برکسیت، و مدافعان «برکسیت سخت» بر قطع کامل روابط با اتحادیه اروپا تأکید می‌کنند.

 جو جانسون، نماینده مردم لندن در مجلس عوام انگلیس و وزیر حمل و نقل این کشور، در اعتراض به طرح «ترزا می» برای چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا موسوم به « طرح چکرز» روز جمعه از سمت خود استعفا کرد.

این سومین وزیری است که طی ماه های اخیر در اعتراض به طرح نخست وزیر انگلیس از سمت خود استعفا می دهد. پیش تر «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس، و از هواداران اصلی خروج این کشور از اتحادیه اروپا و «دیوید دیویس» وزیر برکسیت، در اعتراض به طرح نخست وزیر از سمت خود کناره‌گیری کردند.

مردم انگلیس سال ۲۰۱۶ با شرکت در یک همه‌پرسی، به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند و دولت باید تا ماه مارس ۲۰۱۹ نحوه خروج از این اتحادیه را مشخص کند.