به گزارش پارس نیوز، 

گالوب افزود: فرانسه و آمریکا هیچ اشتراک نظری در مسائل مهم جهانی به جز مساله تروریسم که درنشست خبری کوتاه خود به آن اشاره کردند، ندارند.

وی اضافه کرد: فرانسه و آمریکا بر سر توافق هسته ای ایران دچار تنش و اختلاف نظرهستند. این دو کشور همچنین در زمینه پیمان آب و هوایی پاریس و تجارت نیز با یکدیگر دچار تنش و اختلاف نظر هستند.

گالوب گفت: بین فرانسه و آمریکا بر سر هیچ موضوع مهم جهانی نقطه اشتراکی وجود ندارد به جز تروریسم که رئیس جمهوری فرانسه به آن اشاره کرد. البته دیگر کشورهای مهم اروپایی همچون آلمان و انگلیس نیز بر سر این موضوعات با آمریکا اختلاف دارند.

به گزارش ایرنا، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه ساعاتی پیش از همتای آمریکایی خود در کاخ الیزه استقبال کرد و طی کنفرانس خبری مشترک کوتاهی که با دونالد ترامپ داشت گفت: درباره ایران، سوریه، یمن و دیگر مسائل مهم جهانی گفت و گو خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: همچنین در باره اختلافات دو کشور که بسیار مهم است، امشب گفت و گو خواهیم کرد.

رئیس جمهوری فرانسه از ایده و پیشنهاد طرح 'ارتش اروپایی' خود در قبال ناتو دفاع کرد.

رئیس جمهوری آمریکا نیز در اظهاراتی با اشاره به اینکه با ایده اروپای قوی موافق است، افزود: قرار است بر سر موضوعات بسیار دیگری علاوه بر مسائل نظامی، مانند تجارت گفت و گو کنیم چرا که تجارت موضوع بسیار مهمی است.

ترامپ دیروز(جمعه) برای شرکت در مراسم یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول به فرانسه سفر کرده و قرار است روز یکشنبه طی مراسمی در پاریس در کنار دیگر رهبران جهانی حضور یابد.

این درحالی است که به گزارش شبکه خبری سی ان ان، دونالد ترامپ پیش از ورود به فرانسه و در هواپیما طی توئیتی به همتای فرانسوی خود تاخت و نوشت: رئیس‌جمهور مکرون به تازگی گفته که اروپا باید ارتشی بسازد تا جلوی آمریکا، روسیه و چین از خود محافظت کند. توهین‌آمیز است.

اظهارات ترامپ دراشاره به مصاحبه مکرون با «رادیو اروپا یک» فرانسه بود که در آن از لزوم تشکیل«ارتش واقعی در اروپا» سخن گفته بود. 

رئیس جمهوری فرانسه گفته بود: ما به اروپایی نیاز داریم که به تنهایی و بدون وابستگی به آمریکا و به شکل مستقل تری بتواند از خود دفاع کند.

این در شرایطی است که ترامپ همواره از اینکه اعضای ناتو سهم خود را از هزینه های دفاعی به درستی پرداخت نمی کنند، گلایه داشته است.