به گزارش پارس نیوز، 

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم گرامیداشت روز شهید( روز شهید روزی است که طی آن احمد قصیر جوان لبنانی و عضو حزب الله لبنان در روز ۱۱ نوامبر ۱۹۸۲ در عملیات استشهادی ضد صهیونیستی شمار زیادی از نظامیان صهیونیست را به هلاکت رساند. این روز از سوی حزب الله لبنان به عنوان روز شهید نامیده شده است) در سالن شهید سید محمد باقر صدر در ضاحیه جنوب بیروت اعلام کرد: در ابتدا درباره روز شهید سخن خواهم گفت و سپس به تحولات منطقه و روند تشکیل کابینه لبنان اشاره خواهم کرد.

وی افزود: مسیر مقاومت قاطع و قوی بوده و منجر به پیروزی های تاریخی به برکت خون شهدا  شده است. خون شهداء سبب شده است که در مرحله ای که هستیم باشیم. خانواده های شهیدان در این مسیر(مسیر مقاومت) از دادن فرزندان خود دریغ نکرده اند. به برکت خون شهیدان امروز کشور ما حفظ شده و به برکت معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت کشور حفظ شده است.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: نقطه ثقل اساسی امروز درباره اوضاع لبنان توان موشکی مقاومت است که به برکت این توان موشکی دشمن جرات حمله به لبنان را ندارد.

وی تاکید کرد: امنیتی که ما هم اکنون در آن به سر می بریم به علت این معادله است و از همین رو شاهد هستیم که دشمن تمرکز خود را بر توان موشکی مقاومت از طریق ایجاد هراس و فشار دیپلماسی و ایجاد حالت ترس قرار داده است. 

دبیر کل حزب الله لبنان ضمن تاکید بر پایبندی به معادله طلایی و سلاح مقاومت و همه موشکهای مقاومت اعلام کرد که به هر قیمتی این توان موشکی که در دست مقاومت قرار دارد، حفظ خواهد شد.

نصرالله بیان کرد: لبنان باید این سطح از فشار دیپلماسی را تحمل کند زیرا شانه خالی کردن مفهومش این است که لبنان به عرصه ای برای تجاوزات اسرائیل تبدیل شود.

دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: خطاب به اسرائیلی ها می گویم که هر تجاوزی به لبنان یا حمله هوایی حتما با واکنش روبرو خواهد شد و مقبول نخواهد بود که دشمن مشابه قبل، بازگردد و لبنان را عرصه تاخت و تاز خود قرار دهد.

وی در ادامه بیان کرد: طی هفته های گذشته شاهد هجمه عادی سازی علنی از طریق سفر مقامات صهیونیست به کشورهای حوزه خلیج فارس بودیم و ما هر گونه سازش و عادی سازی از سوی هر طرفی که باشد را محکوم می کنیم و از همه شرفا در دنیا می خواهیم که این را محکوم کنند.