به گزارش پارس نیوز، 

بشار الجعفری طی سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که کشورهای غربی عضو شورای امنیت به استفاده از تریبون سازمان ملل برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های خود علیه ملت سوریه و همچنین سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهند.

وی افزود: با کشف گورهای جمعی جدید در شهر رقه شمار شهدا در این شهر در پی حملات نیروهای موسوم به ائتلاف بین‌المللی به 4000 نفر رسیده است و این امر ماهیت وحشی این ائتلاف را نشان می‌دهد.

جعفری اظهار داشت که دمشق از شورای امنیت می‌خواهد که برای توقف جنایات ائتلاف بین‌المللی اقدامی فوری انجام داده و تحقیقی بین‌المللی درباره این جنایت‌ها و کشتارهای جمعی و پایان دادن به حضور خصمانه و غیرقانونی نیروهای آمریکایی و خارجی دیگر آغاز کند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل افزود: سوریه به خلع سلاح‌های کشتار جمعی پایبند است و در سال 2003 میلادی تخلیه خاورمیانه از اینگونه سلاح‌ها را مطرح کرد، اما هیئت سازمان ملل به استفاده وتو در صورت مطرح شدن پیش‌نویس این طرح تهدید کرد.

جعفری تاکید کرد که سوریه خواستار ملزم کردن اسرائیل به پیوستن به  پیمان عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای و نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر تمام تأسیسات‌ها و مراکز هسته‌ای این رژیم است.

وی افزود: سوریه هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی یا استفاده از هرگونه سلاح‌های کشتار جمعی را محکوم و آن را جنایتی ضد بشری می‌داند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اظهار داشت: سوریه تاکید می‌کند که ارتش عربی سوریه از هیچگونه سلاح شیمیایی استفاده نکرده و اصلا آن را در اختیار ندارد.